Як вирощувати гриби гливи.

Залежно від смакових і поживних властивостей все гриби діляться на 4 категорії, і гливи відносяться до четвертої, найменш цінною. Проте їх легко розводити в домашніх умовах, тоді як за рижиками, Березовик і білими грибами доведеться побігати по лісі. З безпеки та придатності в їжу гливи нітрохи не поступаються своїм «елітним» побратимам: вони придатні для сушіння, соління та маринування. До того ж розведення глив - запорука гарного врожаю, оскільки ці гриби ростуть великими групами.
Вам знадобиться
  • - деревні цурки (тополя, верба, клен, в'яз);
  • - зерновий міцелій;
  • - дриль;
  • - товсті дошки;
  • - солома;
  • - грунт;
  • - деревна тирса;
  • - вода для поливу.
Інструкція
1
До вирощування глив необхідно приступати в квітні або травні. У лісі ці гриби ростуть на пнях і стовбурах листяних порід дерев (тополя, клен, верба, в'яз). Для розведення в домашніх умовах знадобляться чурки свежесрубленной деревини. Вибирайте дерева зі стовбурами діаметром більше 15 см, з них наріжте чурки довжиною 30-35 см.
2
В той же день, коли чурки були розпиляні, проведіть процедуру зараження грибницею. Зерновий міцелій (грибницю) можна придбати в магазинах, що торгують насінням. На торцевій поверхні чурки просвердлите декілька отворів діаметром 2-3 см і глибиною 5 см, залийте в них водну суспензію суперечка і закрийте мохом.
3
Встановіть чурки вертикально в підвалі. Верхній кінець кожної цурки повинен бути заражений грибницею, а незараженими кінцями чурки ставляться один на одного. Оптимальна висота такої конструкції - 2-2,5 м. Накрийте її товстими дошками, зверху покладіть шар соломи, а потім - шар грунту товщиною 20 см.
4
Через 2-3 місяці на цурках добре розвинеться міцелій. Вийміть їх з підвалу і прикопайте таким чином, щоб нижня частина кожної цурки була заглиблена в грунт на кілька сантиметрів. Навколо насипте тирсу для запобігання від висихання.
5
Догляд за плантацією глив полягає в періодичному поливі грунту навколо прикопаних чурок. Через 1-2 тижні після вилучення з підвалу повинні з'явитися перші гриби. За сприятливих умов плодоношення глив триває від 3 до 5 років.
Зверніть увагу
У підвалі, де встановлюються заражені грибницею чурки, важливо підтримувати відносну вологість повітря не нижче 90%. Якщо у підвалі сухо, необхідно підвищити вологість повітря. Тільки стежте, щоб вода не потрапляла на цурки.
Корисна порада
Крім присадибної ділянки, плантацію глив можна розташувати в рідкісному лісі або на галявині, захищеної від прямих сонячних променів.