Як розвести вапно. ізвезтка Як її розводити.

Будівельна вапно - це продукт, який виготовляється шляхом випалу гірських порід. Для отримання вапна видобуваються черепашник, вапняк, крейда, доломітізірованнийвапняк. Залежно від породи, з якої добувалася вапно, вона може підрозділятися за основним оксиду на магнезіальну, кальцієву, доломітове вапно. Крім того обпалені грудки буває швидкого, середнього і повільного гасіння.
Вам знадобиться
  • - Комкова вапно:
  • - ємність;
  • - вода;
  • - палиця для розмішування.
Інструкція
1
Вапно з будь-яких порід необхідно гасити. Залежно від подальшого використання вапно можна розвести на пушонку або на тісто. Негашене вапно використовується в молотом вигляді в якості в'яжучого і зміцнюючого матеріалу при будівництві.
2
Для побутових потреб, побілки стель, курників, корівників, свинарників, використовується тільки гашене вапно. Для отримання пушонки або тесту беруться різні пропорції води.
3
Щоб розвести вапно пушонку, візьміть 1 частина комкової вапна, покладіть в ємність для гасіння. Ємність повинна бути глибока і не іржава. Налийте в вапно 100% холодної води. Співвідношення води береться виходячи з ваги вапна. Тобто якщо ви поклали в ємність 5 кг комкової вапна, то води буде потрібно 5 літрів. Будьте обережні. Вапняний розчин нагріється до температури 150 градусів, буде шипіти, кипіти і бризкати гарячими, жирними краплями. Тому прийміть заходи індивідуального захисту, окуляри, рукавички, брезентовий костюм. Весь час кипіння, а воно займе від 8 до 25-30 хвилин, киплячу масу заважайте палицею.
4
Користуватися відразу гашеним вапном не рекомендується. Її слід закрити кришкою, поставити в льох і витримати протягом 15-30 днів. Такий розчин виконуватиме всі свої призначені функції, дезінфікувати і рівно лягати.
5
Щоб справити побілку, розведіть пушонку водою до потрібної консистенції. Якщо вапно потрібно для побілки, то потрібну густоту легко дізнатися, поступово додаючи воду і перевіряючи розчин за допомогою палиці. При розмішуванні на ціпку повинен залишатися щільний, рівний білий відтінок.
6
Вапняне тісто приготавливается аналогічним чином, але води береться набагато менше. Для його приготування покладіть в ємність 1 частина комкової глини і додайте 40% холодної води. Воду додавайте поступово, не даючи можливості перестати, грудок шипіти, кипіти і розчинятися. Тісто використовується при кладці, штукатурці та для інших видів будівельних та оздоблювальних робіт.
Зверніть увагу
Вапно Гашене - Вапно гідратне, вапно пушонка. Отримують з комовой або меленої вапна шляхом гашеніея її водою. Якщо кількість води складає 60 80% від маси вапна, грудки розпадаються на тонкодисперсні частинки і утворюється вапно пушонка.
Корисна порада
Вапно гідратне (гашене) - це вкрай невеликий порошок білого кольору, який виходить за рахунок гасіння вапна, спочатку представляє собою безладні грудки, це відбувається зазвичай на заводах за допомогою невеликої кількості води. Коли виходить вапно гашене, пушонка, її обсяг збільшується приблизно в два рази.