Як вибрати дерев'яні вікна.

Традиційно на Русі віконні рами виготовлялися з дерева. Сучасні дерев'яні вікна , що поєднують зовнішню привабливість природного матеріалу зі стильністю, міцністю і надійністю склопакетів, все частіше встановлюються в квартирах та індивідуальних житлових будинках. Вибір дерев'яних вікон проводиться з урахуванням декількох параметрів.
Інструкція
1
Одним з основних факторів є довговічність, яка залежить від якості. За інших рівних характеристиках, більш довговічні вікна з листяних порід - дуба, модрини, але ціна їх вище. Непогані характеристики у більш демократичного матеріалу - сосни. Довговічність також буде залежати від якості обробки деревини та дотримання технології її сушіння, просочення і фарбування спеціальними складами. На якість і довговічність вплинуть конструктивні особливості вікна і якість комплектуючих: ущільнювачів, фурнітури, склопакетів.
2
Дерево - матеріал, сильно схильний до впливу вологи. Вологостійкість вікна залежить від грунтовки, яка випереджає забарвлення. Бажано, щоб грунтувати дерево зануренням в спеціальний склад, а не нанесенням і розпиленням. У цьому випадку грунтовка проникне в матеріал досить глибоко. Перевірити це можна навіть на око - якщо ґрунтовку розпорошували або наносили пензликом, будуть видні нерівномірності.
3
Від товщини використовуваного при виготовленні вікна бруса і склопакета залежить теплозбереження. Для умов середньої смуги Росії брус краще вибрати товщиною не менше 78 мм, а склопакети - двокамерні з потрійним склінням. Все інше - надлишково. Коефіцієнт опору теплопередачі повинен бути не менше 0,56. Брус вибирайте клеєний, таке вікно буде краще зберігати внутрішнє тепло.
4
Хорошу звукоізоляцію забезпечить якість збірки і ущільнювачі. Якщо вони встановлені правильно і в кількості, передбаченій даною конструкцією, звукоізоляція буде відповідати встановленим нормам.
5
При виборі вікна врахуйте вагу стулок. Якщо воно з дуба, необхідно передбачити додаткові петлі. Після того як вікно буде встановлено, обов'язково перевірте роботу стулок - вони не повинні сильно тертися при відкриванні та закриванні, так як це може позначитися на функціонуванні всієї віконної системи.
6
Вибираючи вікно, краще звернутися до тій фірмі, яка виробляє їх самостійно, має власне виробництво і гарантує якість на кожному етапі. Крім того, так ви зможете скоротити і терміни виготовлення вікон на своє замовлення.