Як намалювати трафарет. Як намалювати і вирізати трафарет.

Трафарети дозволяють художньо оформити свою квартиру навіть тим, кому ніколи не давалося малювання. Щоб виготовити трафарет своїми руками, необхідно продумати всі деталі від малюнка до матеріалу, на який він буде перенесений.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - альбомна папір;
  • - папір для ламінації, товстий картон або лінолеум;
  • - скотч;
  • - канцелярський ніж.
Інструкція
1
Оберіть малюнок для трафарету. Тематика може бути найрізноманітнішою, проте варто враховувати, де буде розміщено зображення: на віконному склі, дверцятах кухонної шафи, капоті автомобіля або зовнішній стіні дачного будиночка. Сфера застосування трафаретів надзвичайно широка: готові малюнки можна знайти на спеціалізованих сайтах, присвячених аерографії, графіті або домашньому рукоділлю. Перекласти вподобане зображення з книги або альбому можна за допомогою копіювального паперу. Вирішивши намалювати трафарет самостійно, пам'ятайте, що всі лінії повинні бути замкнуті, а малюнок поділений на сектори, які потім заповнить фарба. Чим дрібніше трафарет, тим його деталі повинні бути більшими і чіткіше.
2
Знайдіть відповідний вологостійкий матеріал для трафарету. Це може бути тонкий пластик або папір для ламінації. Якщо необхідно зробити трафарет, який буде часто використовуватися, візьміть товстий картон без порожнин всередині. Такий картон ще використовують для упаковки холодильників та іншої побутової техніки. Після багаторазового використання, він покриється кількома шарами фарби, що зробить його твердим, але ламким. Тому картон зручніше застосовувати для перекладу малюнків невеликого розміру, коли трафарет не надто великий і його не потрібно складати. Для великих за площею зображень найкраще використовувати лінолеум. На нього не дуже зручно наносити малюнок, зате готовий виріб завжди можна згорнути в рулон.
3
Перенесіть трафарет на папір або картон. Якщо ви вибрали папір для ламінації, вам знадобиться копіювальний папір. Є й інший спосіб: прикладіть малюнок і заготовку для трафарету до шибки. Дійте обережно, щоб не залишити подряпин. Якщо ви використовуєте товстий картон або лінолеум, спочатку виріжте трафарет зі звичайної альбомної паперу, а потім прикладіть і акуратно переведіть на обраний матеріал.
4
Проріжте всі деталі трафарету. Найзручніше користуватися не ножицями, а канцелярським ножем з гострим лезом. Будьте особливо обережні з дрібними деталями. При роботі з картоном і лінолеумом, не залишайте зазубрин і «задирок»: вони зроблять малюнок неохайним.
Корисна порада
Використовуючи картон в якості основи для трафарету, обклейте його скотчем з усіх боків для більшої надійності.