Як включити командний рядок.

Командний рядок - зручний, швидкої і потужний інструмент управління операційною системою комп'ютера, мало знайомий більшості непрофесіоналів. Минулого командна рядок була єдиним способом спілкування комп'ютера і людини, але і з появою візуальних, а пізніше - графічних інтерфейсів, орієнтованих на маніпулятори типу «миша», командний рядок зберігає свої позиції, дозволяючи при необхідності професіоналам виконувати потрібні дії швидко і ефективно.

Як же викликати командний рядок? В операційних системах останніх поколінь вона прихована досить далеко від очей користувача. Однак для настройки Windows і виконання ряду дій в цій операційній системі командна рядок просто необходіма.Наіболее простий спосіб запустити командний рядок - скористатися головним меню Windows. Проследуем Пуск - Програми - Стандартні - Командний рядок, і ось чорний прямокутник з миготливим білим курсором вже з'явився на дисплеї комп'ютера. Можна вводити команди і бачити результати їх виполненія.Другой спосіб дозволяє отримати той же результат - скористатися пунктом «Виконати» того ж меню і ввести cmd. Перевага цього способу - віконце «Виконати» можна викликати за допомогою гарячої клавіші Win + R, не обтяжуючи себе перегортанням вкладених меню.Еслі ви користуєтеся оболонкою Far Manager або подібної їй, то дістатися до командного рядка ще простіше. Точніше, вона постійно присутня в нижній частині вікна Far. А щоб переглянути результати виконання команд, натисніть Ctrl + O, і панелі Far-а сховаються, щоб не затуляти обзор.Однако іноді включити командний рядок не вдається. Якщо виконуючи перераховані вище дії ви раптом бачите повідомлення, що запрошення командного рядка відключено вашим адміністратором, то варіантів тут всього два: або сисадмін дійсно відключив командний рядок, і тоді дістатися до неї вам не вдасться, або це результат діяльності вірусов.В останньому випадку щоб знову включити командний рядок повертаємося в меню «Виконати» і вводимо gpedit. Нам потрібен розділ Конфігурація користувача - Адміністративні шаблони - Система - Всі параметри. Тут необхідно знайти параметр «Заборонити використання командного рядка». Його стан поміняємо на «Відключено» або «Не задана», і командний рядок знову стане доступна. Не забудьте також перевірити систему на віруси.

Якщо не завантажується операційна система, то першою дією більшості користувачів є її перевстановлення. А адже кожен користувач комп'ютера знає, скільки клопоту з цим пов'язано. Це і переустановка драйверів і втрата частини даних. Між тим, є й інший вихід із ситуації: завантаження системи з командного рядка, за допомогою якої можна спробувати відновити нормальну роботу операційної системи.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Завантажити систему з командного рядка можна незалежно від того, працює ваша операційна система, або ж комп'ютер постійно перезавантажується. Головне, щоб вона почала завантажуватися. Навіть при виході ОС з ладу, якщо починається первинне завантаження, ви зможете завантажитися з командного рядка.
2
Увімкніть комп'ютер. Відразу ж після його включення безперервно натискайте сполучення клавіш Windows + R. Клавіша Windows на стандартній клавіатурі знаходиться в самому нижньому ряду, друга ліворуч (на ній зображений логотип компанії Microsoft). Замість стандартного завантаження операційної системи ви опинитеся в меню, де можна вибрати командний рядок.
3
За допомогою стрілочок на клавіатурі зі списку запропонованих варіантів виберіть Grub command Line і натисніть Enter. Тепер командна рядок запущена. Для того щоб дізнатися команди, якими можна скористатися для спроби відновлення нормальної роботи операційної системи, введіть в рядку команду Help. У лівій частині вікна з'явиться список команд, які можна ввести, в правій частині - опис кожної з команд.
4
Найпоширеніші команди, за допомогою яких можна спробувати відновити систему. Команда CHKDSK. За допомогою неї можна протестувати жорсткий диск на наявність помилок. Спочатку введіть безпосередньо команду CHKDSK, а потім букву диска. Оскільки операційна система встановлена в переважній більшості випадків на диск С, то, відповідно, потрібно ввести CHKDSK C. Якщо ж у вас системний диск іменуємо другий буквою, то введіть її.
5
Також за допомогою командного рядка ви може запустити процес відновлення системи. Для цього введіть команду Rstrui.exe. З'явиться консоль, за допомогою якої ви зможете відновити працездатність Windows. Також для процесу відновлення вам може знадобитися диск з дистрибутивом вашої операційної системи.