Як провести електрику в приватний будинок.

Щоб провести електрику в приватний будинок, необхідно отримати дозвіл, зібрати документи і все підготувати. Робиться це протягом одного-двох місяців, тому планувати підключення потрібно заздалегідь. Без технічних умов самовільне підключення строго заборонено.
Вам знадобиться
 • - заява;
 • - технічні умови;
 • - свідоцтво про власність на будинок;
 • - свідоцтво про власність на землю (якщо будинок тільки будується і не введений в експлуатацію або якщо будинок тільки збираєтеся будувати);
 • - паспорт;
 • - договір з бригадою монтажників;
 • - електролічильник;
 • - електрокабель;
 • - гак-анкер;
 • - Гофротруба;
 • - затиски.
Інструкція
1
Зверніться до районної енергопостачальну компанію з заявою, в якій вкажіть ПІБ, домашня адреса, необхідну потужність споживання. Для дому менше 100 кв. м. достатньо 5-7 кВт, для великого котеджу - 10-12 кВт. Пред'явіть свідоцтво про власність на будову. Якщо ви купили ділянку, будуєте на ній будинок, то потрібно будівельний технічний паспорт, дозвіл на будівництво з відділу архітектури, ваші документи, що засвідчують особу, свідоцтво про власність на земельну ділянку.
2
На вашій заяві поставить резолюцію генеральний директор компанії, головний інженер. Із заявою зверніться до обслуговуючого відділ технічного контролю. На підставі поданої заявки, вам складуть технічні умови. Складається даний документ протягом одного місяця.
3
За цей період підготуйте мідний кабель в ізоляції з перетином не менше трьох кВт, гофротруби, гак-анкер, електролічильник. Лічильник можна встановлювати на власний розсуд, одно, двох або трьох тарифний.
4
Після отримання технічних умов, укладіть договір з бригадою монтажників-електриків для безпосереднього монтажу електрообладнання та підключення до лінії електроживлення.
5
Внутрішню розводку в самому будинку ви можете зробити самостійно або скласти додаткову угоду за окремим тарифом з тими ж монтажниками.
6
На завершення всіх робіт запросіть представників з Енергонагляду. Вони складуть документ про прийом обладнання, акт введення в експлуатацію електролічильника.
7
З даними документами зверніться у відділ по роботі з клієнтами. Укладіть договір на постачання електроенергії, на оплату. У договорі будуть вказані всі умови постачальників, їх обов'язки, ваша відповідальність за використання електрики. Договір підписується постачальниками і споживачем і вважається дійсним з моменту укладення.
Для підключення приватного будинку до електрики вам необхідно буде не тільки виконати роботи з електромонтажу, а й оформити пакет документів у місцевій електромережної організації. Документальне оформлення підключення електрики може зайняти більше часу, ніж електромонтажні роботи, тому задумайтеся про вирішення цієї проблеми раніше.
Вам знадобиться
 • - паспорт;
 • - свідоцтво про держ. реєстрації права власності на будинок;
 • - свідоцтво про держ. реєстрації права власності на земельну ділянку;
 • - план земельної ділянки;
 • - ксерокопії зазначених документів.
Інструкція
1
Зверніться по телефону в місцеву електромережевого організацію (РЕЗ) з питання підключення електрики. Вам підкажуть, до кого і в який час потрібно буде звернутися, уточнять перелік потрібних документів. Підійдіть в призначений час в РЕМ, взявши з собою необхідні документи та їх ксерокопії.
2
Подайте заявку на отримання технічних умов, вам підкажуть як правильно її написати. Прикладіть до заявки ксерокопії зазначених документів. Через 30 календарних днів з дня подання заявки в РЕЗ вам повинні видати договір технологічного приєднання до мереж і технічні умови.
3
Найміть кваліфікованого електромонтажника для виконання робіт з монтажу проводів до вашого будинку та електричної проводки в будинку і по установці лічильника (вузла обліку). Запросіть представника РЕЗ для огляду виконаних робіт та пломбування лічильника у присутності електромонтажника. Якщо будуть зауваження, доведеться їх виправляти.
4
Зверніться в РЕЗ в призначений час за одержанням документів (акта введення вузла обліку, акта розмежування балансової належності, акта виконання технічних умов, акта огляду електроустановки). Підійдіть в збутову організацію з паспортом, документами на будинок та земельну ділянку і з документами, отриманими в РЕЗ, для укладення договору на електропостачання вашого будинку . Копію оформленого договору надайте в РЕМ, і тільки після цього ваш будинок підключать до електрики.