Як посадити фруктове дерево.

Велика кількість фруктів в магазинах навіть в зимовий період не може відняти тієї особливої привабливості смаку, якою володіє плід, зірваний у своєму саду, вирощений власними руками. Однак для того, щоб дерева радували вас багатим урожаєм, необхідно пам'ятати, що спершу слід правильно посадити фруктове дерево .
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - саджанці;
  • - кіля;
  • - металева сітка;
  • - мотузка з натуральних матеріалів.
Інструкція
1
Оцініть наявну у вашому розпорядженні площу, щоб визначити, які і скільки фруктових дерев ви можете посадити. Виходите з наступних чисел: відомо, що одна рослина потребують під себе порядку 10 квадратних метрів. Таким чином, мінімальна відстань між двома сусідніми деревами не повинно бути менше п'яти метрів. Вибирайте карликові дерева, якщо у вас недостатньо великий сад, так як їх можна посадити з більш частими проміжками.
2
Визначте якість грунту і перевірте рівень радіаційного фону. Для цього скористайтеся спеціальним приладом - дозиметром. Він допоможе вам вибрати оптимальне місце для посадки, так як фруктові дерева надзвичайно чутливі до наявності домішок та інших шкідливих речовин у грунті.
3
Підберіть фруктові дерева так, щоб вони якомога довше радували вас своїми плодами. Приміром, виберіть різні сорти яблунь, слив, груш, які приносять урожай на початку літа і в його кінці. Зверніть увагу, що плоди, зібрані в серпні, можна зберегти до зими. Крім того, будьте готові до того, що дерева жаркого клімату - айву, хурму, абрикос та інші - не можна висаджувати на самоті, так як їм потрібна можливість проводити самопереопиленіе.
4
Викопайте глибоку яму для вашого саджанця і підготуйте нижній шар з родючої землі: молоді фруктові дерева потребують великому просторі, пускаючи свої корені, а також в активній підживлення. Додайте глинистої садової землі, що дозволяє поліпшити якість субстрату, і розбавте її піском, щоб земля не була дуже щільною і не перешкоджала зростанню коренів. Не забудьте удобрити грунт за допомогою компосту.
5
Вибирайте час для посадки в залежності від клімату, в якому ви проживаєте. Навесні варто садити фруктові дерева в холодних кліматичних смугах і смугах з помірним кліматом, а осіння посадка краща для районів, в яких панують м'які зими.
6
Вбийте кілки одночасно з тим, як ви будете висаджувати дерево, - так ви точно не зашкодить його кореневу систему. Прив'яжіть до них рослина, використовуючи мотузку з натуральних матеріалів. Будьте обережні, обв'язуючи її навколо стовбура, щоб не пошкодити молодому деревцю. Не забувайте регулярно послаблювати і розширювати обв'язку по мірі росту рослини, так як в такому стані воно повинно знаходитися від одного до двох років.
Корисна порада
Використовуйте спеціальну м'яку сітку, щоб захистити коріння дерев від гризунів.