Як відновити заліковку. Скільки коштує відновити заліковку.

Залікова книжка - це документ, в якому впродовж п'яти років фіксується ступінь ваших знань. Втративши заліковку , багато студентів починають панікувати. По голові за це не погладять, можуть навіть адміністративно покарати, але відновлення заліковки - не такий складний процес, щоб називати це трагедією. Однак відновити заліковку необхідно якомога швидше, щоб не виникло проблем із здачею іспитів.
Інструкція
1
Якщо ви втратили залікову книжку, відразу йдіть в деканат і попросіть ознайомити вас з процедурою відновлення заліковки.
2
У деканаті вам зобов'язані допомогти. Якщо секретар в деканаті відправляє вас куди подалі, настоюйте аж до звернення до самого декану.
3
У всіх вузів є документ під назвою «Положення про заліковій книжці». Відповідно до цього Положення вам і будуть відновлювати документ.
4
Для відновлення залікової книжки ви повинні будете написати заяви на ім'я декана з проханням відновити загублену заліковку.
5
Деякі ВНЗ вимагають написати оголошення в газету про втрату залікової книжки. Подайте заяву в газету, дочекайтеся виходу свіжого номера, виріжте оголошення і надайте його в деканат.
6
Після підписання вашої заяви деканом або його заступником секретар видасть вам дублікат залікової книжки, про що свідчитиме відповідний напис на першій сторінці.
7
Утеря залікової книжки не означає втрату всіх даних, записаних в ній. ВУЗи зберігають всі відомості з оцінками, секретар лише повинен виписати всі предмети і оцінки з відомостей в вашу нову заліковку.
8
Біля кожної оцінки повинна стояти підпис викладача. З цього моменту трудитися над заповненням нової заліковки починаєте ви. Ви повинні обійти всіх викладачів і попросити їх поставити підписи.
9
Якщо викладач вже не працює в даному вузі, рішення про підписи прийматиме завідувач кафедрою.
10
Простежте за тим, щоб на полях відновлених сторінок в новій заліковці стояла позначка про те, що записи зроблені на базі заліково-екзаменаційних відомостей. Тут же повинна стояти підпис декана з зазначенням номера відомості і дати. Поруч з підписом повинна стояти печатка факультету.
11
Різні ВНЗ беруть різний час для видачі дубліката заліковки. Дізнайтеся про це у своєму деканаті. Зазвичай на цю процедуру йде не більше місяця.
Зверніть увагу
В ваша особиста справа можуть вписати сувору догану за втрату залікової книжки. ВНЗ має на це право, оскільки цей документ засвідчує вашу особистість в межах навчального закладу, і ви несете за нього відповідальність. З точки зору ВУЗу, загублений документ може бути використаний в корисливих цілях третіми особами, і це може привести до небажаних наслідків, аж до попадання в заклад осіб, що представляють собою терористичну загрозу.
Корисна порада
З вас можуть зажадати заплатити штраф за втрату документа. Дізнайтеся, чи прописано це правило в Положенні про заліковій книжці вашого ВНЗ. Логічним може вважатися вимога про оплату вартості самої скоринки. Спочатку вона була видана вам безкоштовно, тепер же ВУЗ несе додаткові витрати через вашу неуважності. Штраф, що обчислюється тризначними цифрами, юридично необґрунтований.