Як очистити стіни від старих шпалер.

Шпалери бувають різної структури: паперові, вінілові, структурні під фарбування і т.д. Тому знімати їх з стіни доведеться по-різному. Зробити це необхідно для того, щоб правильно вирівняти поверхню стіни, а нові шпалери не відклеїлися через деякий час.
Вам знадобиться
  • - малярський ніж
  • - шпатель
  • - кюветка
  • - вода
Інструкція
1
Якщо ви вирішили переклеїти паперові шпалери, не знімаючи плінтусів, то прорежьте шпалерне полотно біля основи плінтуса молярним ножем. Зробіть це для того, щоб легше знімати полотно зі стіни. Далі намочіть шпалери і за допомогою шпателя починайте їх зчищати з поверхні стіни.
2
Щоб зняти структурні шпалери, не мочіть їх водою, а просто відокремте полотно знизу від стіни і потягніть вгору. Шпалери знімаються цілим листом без праці. Таким чином очистіть всю стіну.
3
Вінілові шпалери знімаються інакше. Налийте в кюветку теплої води, умочіть в неї поролоновий валик і відіжміть надлишки вологи, щоб вода не лилася на підлогу. Піднесіть валик до основи стіни і впевнено прокотите їм знизу вгору по стіні. Мочіть шпалери до тих пір, поки полотно повністю не просочиться вологою. Потім відокремте шпалерне полотно знизу від стіни і потягніть його вгору. Верхній шар шпалер (плівка) зніметься, а підкладка (паперова основа) залишиться на стіні і послужить вам фінішним підставою для нової обклеювання шпалер.
4
Важко знімаються паперові шпалери, які приклеєні на стіну без попередньої шпаклівки. Намочіть ділянку стіни теплою водою і дайте шпалерам просочитися. Коли ви побачите, що вони стали темними і пузиряться, піддіньте ножем або шпателем міхур і зніміть ту ділянку шпалер, який добре відстає від стіни. Якщо шпалери не піддаються, знову намочіть їх водою і дайте час просочитися. Можливо, що всі шпалери доведеться зскрібати шпателем, тому наберіться терпіння, частіше мочіть стіну, але вже гарячою водою. Не старайтесь мочити велику ділянку стіни, тому що вода швидко випаровується, і вам знову доведеться виконати цю роботу.
5
В старих будинках шпалери клеїлися одні на інші, та ще й на газети, тому стіни нагадують листковий пиріг. Не старайтесь зняти всі верстви відразу, а знімайте поступово: спочатку один шар, а за ним другий. На це піде чимало часу, але іншого виходу немає.
Під час ремонту найкраще очистити стіну від шпалер або від старої фарби, перш ніж покривати нової. Для цього є кілька способів, вони відрізняються в залежності від складу фарби і типу поверхні, на яку вона нанесена.
Вам знадобиться
  • - шпатель;
  • - розчин для видалення фарби або шпалер;
  • - будівельний фен або паяльна лампа.
Інструкція
1
Якщо фарба на стіні вже облупилася, скористайтеся шпателем. З його допомогою зніміть всю фарбу, яка відвалюється від стіни. Решта ділянки можна відчистити за допомогою жорсткої металевої щітки. Також замість цього можна використовувати круглу насадку для дрилі, що буде швидше. Але врахуйте, що в цьому випадку ви отримаєте багато будівельного пилу.
2
Нагрійте фарбу. Для цього візьміть будівельний фен або паяльну лампу. Врахуйте, що при такому процесі в повітря можуть виділятися шкідливі речовини. Тому провітрюйте приміщення в ході робіт і при необхідності користуйтеся респіратором. Нагріту і відстаючу від стін фарбу знімайте так само, як і в попередньому випадку - шпателем. Термічні методи найкраще використовувати для видалення масляної фарби або різних емалей з поверхонь.
3
Купуйте спеціальну рідину для зняття фарби. При її застосуванні дотримуйтесь інструкції на упаковці. Правильно вибирайте склад у відповідність з типом фарби, яку ви збираєтеся видаляти. Працюйте зі складом тільки в гумових рукавичках і акуратно - засоби для видалення фарби можуть містити кислоти та інші потенційно небезпечні речовини. Як і у випадку з будівельним феном, працювати краще за все з захистом для дихальних шляхів.
4
Приберіть зі стіни старі шпалери. Для цього придбайте спеціальний розчин для їх видалення. За допомогою валика змочіть їм шпалери і залиште так як мінімум на півгодини. Після цього зніміть їх окремими смугами, попередньо надрізавши ножем для паперу. Якщо шпалери вже сам відстають від стін, вам може вистачити для їх видалення звичайної води. Решта на стіні фрагменти шпалер зніміть з допомогою шпателя. Якщо це не вдається, спробуйте видалити їх термічним методом. Вологий шматочок шпалер пропрасуйте через тканину праскою. Так папір легше зможе відклеїтися.