Як кріпити автолюльку. Інструкція кріплення автолюльки.

Автолюлька - дитяче утримує пристрій. Автолюльку прийнято називати автокрісла групи 0 і 0. Автолюлька групи 0 призначена для дітей віком до 9 місяців і вагою до 10 кг. Автолюлька-переноска використовується для дітей до 1.5 років і до 13 кг.
Вам знадобиться
  • автомобіль, оснащений ременями безпеки або системою Isofix
Інструкція
1
Автолюлька групи 0 встановлюється тільки на задньому сидінні. Ременем-перехідником прикріплюється до штатних ременів безпеки автомобіля. Дуже важливо встановити автолюльку узголів'ям від дверей машини, щоб зменшити ризик отримання травм малюком при бічному зіткненні.
2
Автокрісла-переноски групи 0 можуть бути встановлені як на задньому, так і на передньому сидінні, але обов'язково проти ходу руху автомобіля. При фронтальному зіткненні така установка забезпечує безпеку немовляті. Доцільно встановити автокрісло на передньому сидінні, якщо водій поодинці перевозить дитину. У цьому випадку увагу водія менше відволікається і безпеку руху стає вище. Автокрісло цієї групи кріпиться в салоні ременями безпеки або за допомогою системи Isofix. Також можна застосовувати спеціальну базу-підставку.
3
Якщо при кріпленні автолюльки не вистачає довжини штатних ременів безпеки автомобіля, слід звернутися в сервісний центр для заміни ременів безпеки на більш довгі. Щоб уникнути таких неприємностей, при покупці слід перевірити установку крісла на автомобілі. При цьому необхідно розібратися і в схемі фіксації автокрісла ременями. Така схема обов'язково повинна бути нанесена на автокрісло в доступному для читання місці. Також повинні бути позначені місця для пропускання ременів. Для крісел орієнтованих проти ходу руху цей колір - синій.
4
Спеціалізована база-підставка полегшує процес установки і зняття автолюльки. Це пристосування закріплюється і постійно знаходиться в салоні. Автокрісло при установці просто приклацує до бази без використання ременів. При необхідності встановити автокрісло в іншій машині, воно може бути закріплено стандартно - ременями. Така база-підставка може продаватися в комплекті з автолюльку або окремо. Всередині машини вона кріпиться ременями безпеки або засувками Isofix.
5
При застосуванні системи Isofix ремені безпеки не використовуються. Індикатори правильної установки допомагають запобігти помилки при установці автолюльки (при правильній установці загориться зелений індикатор, при неправильній - червоний). Процес установки автолюльки простий: вона фіксується в двох точках до кузова автомобіля за допомогою спеціальних скоб, які розташовані між подушкою і спинкою заднього сидіння. Для більшої надійності передбачений нижній упор в підлогу салону або верхній якірний ремінь, який закріплюється за спинкою заднього сидіння. Порядок використання цих пристосувань описаний в інструкції з експлуатації автокрісла і автомобіля.
6
При використанні універсальних автокрісел групи 0 +/1 застосовуються способи установки в залежності від ваги і віку дитини. Якщо малюк важить до 13 кг, крісло встановлюється проти ходу руху. При досягненні дитиною 1 року і ваги 13 кг крісло необхідно переорієнтувати по ходу руху. Крісла цієї групи можна кріпити як ременями безпеки, так і за допомогою системи Isofix. Крім того, на автокріслі повинні бути нанесені мітки двох кольорів: блакитні для установки проти ходу руху, червоні для установки по ходу руху.
Зверніть увагу
Перед кожною поїздкою необхідно перевіряти ступінь натягу ременів і кріплення автолюльки.
Корисна порада
1. Система кріплення Isofix встановлюється не в кожну модель автомобілів. Перелік марок машин з системою кріплення Isofix повинен додаватися до автокрісла. Наявність Isofix в конкретному автомобілі вказується в керівництві по експлуатації даного авто.2. Часто автолюлька встановлюється на праву або ліву половину заднього сидіння. Це обумовлено розташуванням ременів безпеки. Однак, дослідження виявили, що найбезпечніше місце в салоні - середина заднього дивана. Отже, за наявності повноцінного ременя безпеки для третього заднього пасажира, автолюльку слід кріпити в центрі заднього сидіння.
У січні 2007 року в ПДД з'явилися зміни, які вимагають використовувати спеціальні утримуючі пристрої при перевезенні дітей до 12 років. Однак сьогодні далеко не всі водії мають автокрісла для своїх дітей. Велика частина автовласників мучаться над питанням, чи варто купувати крісло і як його вибрати. Купити дитяче автокрісло необхідно обов'язково, щоб забезпечити максимальну безпеку для дитини.
Інструкція
1
Спершу уважно вивчіть свій автомобіль: чи є у вас штатні ремені безпеки. Можливо, у вашій машині передбачена можливість кріплення Isofix. Дана система дозволяє вам жорстко прикріпити дитяче крісло до кузова машини, для цього в спинці автомобільного сидіння повинні бути спеціальні дужки, за які кріпиться дитяче автокрісло. Якщо система Isofix у вашій машині не передбачена, прикріпити автокрісло можна за допомогою звичайного ременя безпеки.
2
Вага, зріст, вік ребенка.Перед тим як йти вибирати автокрісло, необхідно виміряти вагу і зріст дитини. Залежно від цих параметрів дитячі крісла діляться на кілька типів: Група 0 (вага дитини становить від 0 до 10 кг.) Такі крісла призначені для самих маленьких дітей (від 0 до 15 місяців). Вони кріпляться на задньому сидінні за допомогою звичайних ременів безпеки. Автокрісла мають два положення: напівсидяче і лежаче, деякі моделі можна використовувати як крісла-гойдалки. Також всі моделі можуть використовуватися в цілях перенесення дітей. У цьому випадку, потрібно звернути увагу на вагу дитини (він не повинен бути вище 3,5 кг). Вартість автокрісел, що належать до нульової групі, становить від 2000 до 5000 рублів.
3
Група 1 (вага 9 - 18 кг.) Такі автокрісла розраховані для дітей від грудного віку до 4,5 років. Великий розрив пояснюється тим, що після першого року діти ростуть не так швидко, і до 3-4 років вага дитини становить приблизно 20 кг. При виборі автокрісел звертайте увагу на ергономічну форму, яка забезпечить здоровий ріст дитини. Обов'язково дізнайтеся про те, як сидіння фіксується в автомобілі, воно повинно мати як мінімум триточковий ремінь. Вартість таких автокрісел варіюється від 8 до 10 500 рублів.
4
Група 2 (15 - 25 кг.) І Група 3 (22 - 36 кг.) Ці групи включають в себе автокрісла для дітей віком від трьох до дванадцяти років. Але такі автокрісла недостатньо популярні, так як не кожна сім'я зможе дозволити собі часто купувати крісла для дітей. Більш популярними вважаються універсальні дитячі крісла для дітей від 3 до 12 років, і автокрісла, які розраховані на дітей від 9 місяців до 12 років. Такі моделі мають величезну кількість регулювань ширини і висоти спинки крісла, кута нахилу, довжини подушки, підголівника, фіксаторів ременів. Важливо, щоб крісла встановлювалися обличчям до ходу руху.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MEd00GmC794
Зверніть увагу
Вибираючи дитяче автомобільне сидіння, в першу чергу потрібно переконатися, що воно відповідає європейському стандарту безпеки (а значить і національному стандарту ГОСТ 41.44-2005), тобто є маркування на корпусі - ЕСЕ R44/03, а ще краще ЕСЕ R44/04, яка означає, що автокрісло відповідає більш високим стандартам безпеки. Це означає, що автокрісло успішно пройшло повний цикл Європейських випробувань.
Корисна порада
Що потрібно знати, щоб правильно вибрати автокрісло для дитини. Дитяче автокрісло - це, насамперед, система безпеки. Звичайні ремені не захистять крихкого пасажира у випадку аварії. Необхідність дитячого автокрісла - аксіома, яка вимагає не доказів, а лише терпіння в пошуках відповіді на питання: яким воно має бути? Як визначити ступінь безпеки дитячого автокрісла? До скількох років у ньому може кататися малюк?