Як розтягнути тканину.

Часом через неправильного догляду, наприклад, прання при високій температурі або через несумлінність виробника, яка не посадив тканина попередньо, ви отримуєте річ, яку не можете більше на себе надіти. Купували за розміром, а після прання стала мала. Викидати не хочеться - і річ хороша, і грошей шкода. Спробуйте додати речі потрібний розмір за допомогою розтягування тканини.
Вам знадобиться
  • Праска з функцією відпарювання, марля або біла х/б тканина
Інструкція
1
Для того щоб розтягнути тканину, можна використовувати праску з парою або без нього. Для цього покладіть річ на горизонтальну поверхню. У правій руці і вас праска, лівої ви притримуєте край речі, яку збираєтеся розтягувати.
2
Далі дійте наступним чином: гладьте праскою в сторону, протилежну тій, з якою ви тримаєте виріб.
3
Праска потрібно добре притискати до виробу і водночас лівою рукою натягувати тканину. У підсумку виходить, що ви тягнете тканину в дві сторони одночасно: рукою вліво і праскою вправо. Гарячу праску розпарює волокна і фіксує ефект розтягування.
4
Якщо річ села і в ширину, і в висоту, то спочатку розтягуйте вздовж, причому трохи більше, ніж потрібно, а потім поперек. Принцип дії той же.
5
Можна застосувати той же спосіб розтягування тканини рукою і праскою, але у вертикальному положенні. Для цього повісьте річ на плічка і закріпіть її якимись зажимами, щоб вона не зісковзнула при прасування. Розгладжуйте і відпарюєте доти, поки річ не прийме потрібний вид
6
Є ще один менш трудомістким спосіб розтягнути тканину - просто надягніть на себе вологу річ. Висохши на вас, вона прийме форму вашого тіла і, відповідно, ваш розмір.
7
Якщо вам потрібно розтягнути джинсову тканину, то візьміть до уваги наступні рекомендації: Поперіть джинс руками в трохи теплій воді 25-30 ° С. Зробіть це дуже швидко, без замочування і без використання сильних миючих засобів.
8
Трохи підсушіть виріб або тканину, покладіть на прасувальну дошку і накрийте тонкої бавовняної тканиною або марлею.
9
Починайте прасувати праскою з запарюванням, витягаючи тканину в потрібних місцях.
10
Гладьте доти, поки не висохне тканину.
11
Якщо села і збилася вовняна тканина, її також можна спробувати відпарити праскою. Постеліть на рівну поверхню білу бавовняну простирадло, розкладіть на ній постраждалу річ і накрийте ще одним шаром х/б тканини. Зверху водите праскою, ледь торкаючись поверхні (не притискаючи), із застосуванням пара доти, поки шерсть не висохне.
12
Якщо вам потрібно розтягнути мохеровий светр, намочіть його, розтягніть на викрійці, зафіксуйте шпильками і залиште так до повного висихання.
Зверніть увагу
Будьте готові до того, що вовняну тканину реанімувати не вдасться. Сбівшуюся шерсть дуже складно привести в належний вигляд. Наступного разу періть вовняні речі в трохи теплій воді і сушіть в розкладеному вигляді на плоскій поверхності.Растягіваемая вами тканина швидше за все знову сяде після першого ж прання, тому процедуру доведеться повторювати.