Як вибрати пилку.

Ланцюгова пила є необхідною річчю для роботи, як в саду, так і вдома. Такими пилами можна пиляти будь-які матеріали, починаючи від деревини і закінчуючи легким бетоном і трубами з полівінілхлориду. Ми розглянемо, якими бувають ланцюгові пили, а також переваги і недоліки окремо взятих видів. Тоді ви самі зможете відповісти собі на питання «Як вибрати ланцюгову пилу?».
Інструкція
1
Ланцюгові пилки в основному діляться на бензинові та електричні. Серед переваг бензинових пив можна виділити мобільність інструменту і більш високу потужність. А від потужності прямо залежить і продуктивність. Хоча недоліки теж є: бензопили дуже примхливі по частині вибору палива, а їх обслуговування обходиться дорожче, ніж обслуговування електричних ланцюгових пив.
2
Електричні ланцюгові пили є чимось середнім між садовим і будівельним інструментом. З їх допомогою можна заготовлювати дрова на дачі або обрізати сучки на деревах. Електричні ланцюгові пили важать зазвичай менше, ніж бензинові, працюють менш шумно. Правда, радіус використання електричної пилки обмежується довжиною шнура, а сама вона дуже чутлива до стрибків напруги в мережі. Але зате електропили економічніші і можуть з успіхом замінити бензинові ланцюгові пили в ряді випадків.
3
Звідси висновок: якщо ви купуєте ланцюгову пилу для виконання дрібних робіт в саду і вдома, то краще візьміть собі електричну пилку. Якщо ж масштаби ваших робіт дещо ширше, то краще купити пилку бензинову.
4
Ланцюгові пилки діляться також на побутові і професійні. Якщо ви збираєтеся працювати пилкою не менше 5 годин на день, краще придбайте професійну ланцюгову пилу. Лісозаготовщики і будівельники частіше зупиняють свій вибір на бензинових пилах.
5
Вибираючи собі ланцюгову пилу, звертайте увагу на довжину шини і потужність движка. Довжина шини відповідає за глибину різу. Довжина шини більшості ланцюгових пив, представлених на ринку, становить 35-70 с. Потужність залежить від розміру шини і від передбачуваного використання пилки. Якщо ви берете ланцюгову пилу для дрібної роботи типу обрізання сучків, то вам вистачить електропили потужністю в 1,5-2 кінських сили. А ось для валки дерев варто взяти бензопилу з потужністю 2-4,5 кінських сил.
6
Якщо вас цікавить питання змащення ланцюга, то у всіх ланцюгових пилах передбачається автоматичне змащення. Потрібно тільки залити масло в спеціальну ємність. В процесі роботи масло само подаватиметься на провідну зірочку, а потім і на саму ланцюг через фільтр. Крім того, більшість сучасних пив обладнано автоматичним гальмом ланцюга. Якщо ви вибираєте пилку з метою виконання нею різних робіт, які передбачають розпилювання різної по жорсткості і сучковатости деревини, то купуйте пилку із спеціальним регулювальним механізмом. Крім того, більшість сучасних пив обладнано автоматичним гальмом ланцюга.