Як закуповувати товар в Китаї.

Товарообіг Росії з Китаєм з кожним роком лише збільшується. Стабільне зростання виробництва в цій країні дозволяє припустити, що закуповувати товар в Китаї буде вигідно ще довгі роки. Однак при будь-яких покупках необхідно враховувати законодавчі тонкощі.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - звернення в митницю;
Інструкція
1
Якщо вам необхідно придбати товар для особистого використання в межах норми провозу багажу, Китай вас не розчарує. Сьогодні багато товарів цієї країни вже давно не асоціюються з ширвжитком. Вирушайте в Шанхай або міста на півдні країни, наприклад Гуаньчжоу. Будь путівник допоможе вам скласти уявлення про найбільших торгових центрах цих міст. Пропозиція в секторі споживчих товарів, без перебільшення, зашкалює. Не варто вирушати за покупками в Пекін або в північно-східні провінції (наприклад, Маньчжурію). Ці області вважаються «човниковим раєм», однак рядового покупця навряд чи порадують цінами або асортиментом.
2
Щоб закупити товар для комерційного використання, необхідно знайти виробника чи постачальника. Далеко не всі китайські фабрики мають ліцензію на експорт, тому в 70% випадків ви будете мати справу з експортною компанією-посередником. Самостійно знайти контрагента можна на виставках або через інтернет, використовуючи великі ресурси, наприклад, made-in-china.com або exports.cn. На подібних сайтах ви можете знайти прямі контакти посередників і виробників будь-яких товарів, зв'язатися з ними і обговорити всі умови співпраці.
3
Звернувшись в митницю, зареєструйте свою компанію з якості учасника ЗЕД. Якщо ви - приватна особа, укладіть договір з відділом обслуговування фізичних осіб. Надайте докладний опис товарів, які ви плануєте закупити. Митний брокер зорієнтує вас за розміром мит і податків, які ви повинні будете заплатити. Постарайтеся здійснити митне очищення товару, поки він перебуватиме в дорозі.
4
Після того, як ви підпишете договір з китайським постачальником, знайдіть транспортну компанію. Її представник повинен зв'язатися з китайською стороною і обговорити дату і умови доставки. Не звертайтесь в китайську транспортну компанію, навіть якщо послуги виявляться дешевше. Краще мати справу з російськими представниками, договір з якими гарантуватиме юридичний захист вашої операції з доставки вантажу.
5
Після того, як товар буде відвантажено, надайте митному брокеру копії наступних документів: 1. Контракт і спеціфікацію2. Інвойс3. Технічний опис товара4. Паспорт угоди, оформлений в банке5. Договір і рахунок від транспортної компаніі6. Сертифікат проісхожденія7. Експортна декларація на китайському язике.8. Транспортні накладниеЕслі ви здійснювали покупку у приватних осіб, ввізне мито буде розраховуватися на підставі даних митниці. Як правило, в даному випадку митна вартість вантажу буде вельми висока. Саме тому бажано при закупівлі товару в Китаї мати всі вищеназвані документи.
Зверніть увагу
Якщо ви купуєте товар для комерційного використання в Гонконзі, майте на увазі, що він буде обкладатися подвійний митом. Відправляйте такий вантаж транспортною компанією, зареєстрованою в Китаї.
Корисна порада
За будь-яких закупівлях в Китаї обов'язково торгуйтеся. Отримати значну знижку можна, якщо навіть на ціннику мається фіксована ціна.