Як лікувати остеомієліт.

Опорно-руховий апарат є каркасом для нашого тіла і органів. Завдяки йому, ми рухаємося в просторі, а наші органи займають певне положення всередині тіла. Остеомієліт не виникає раптово, йому передують травми та інфекційні запалення м'яких тканин, які дуже довго заживають або не лікуються належним чином.
Інструкція
1
Як правило, лікування остеомієліту зводиться до прийому антибіотиків, які призначає лікар, виходячи із загальної картини перебігу захворювання. Курс лікування становить 4-6 тижнів. Ліки в цьому випадку приймаються орально (тобто глотаются таблетки і запиваются водою).
2
Якщо після декількох днів прийому антибіотиків у хворого не спостерігається яких-небудь поліпшень, йому призначаються крапельниці, щоб «доставити» ліки швидше до вогнища остеомієліту.
3
У важких випадках можливе оперативне втручання, в ході якого хірург очистить утворену рану, видалить омертвілі тканини, а якщо необхідно, то проведе резекцію пошкодженої ділянки кістки.
4
Щоб запобігти поширенню інфекції на кісткову тканину, слід виконувати деякі правіла.Своевременно обробляйте антисептиками рани при травмах м'яких тканин, не допускайте їх нагноєння. Так як гноєродниє бактерії з кров'ю можуть потрапити в кісткову тканину і викликати виникнення остеомієліту.
5
Приймайте протизапальні медикаментозні засоби, щоб якомога швидше зняти запалення м'яких тканин. При затяжному запальному процесі виникає небезпека нагноєння окістя близько розташованих кісток, що призводить згодом до остеомієліту.
6
Звертайтеся в обов'язковому порядку за хірургічною допомогою, якщо травматична рана глибока і доходить до кістки, щоб попередити запалення навколоранева тканин і окістя.
7
Використовуйте антибактеріальну терапію при фурункульозі. При появі одиночних фурункулів або карбункулів знімайте запалення місцево, не доводячи до появи гнойничка. При обширному фурункульозі негайно звертайтеся до лікаря, щоб вчасно локалізувати вогнище і розкрити гнійні запалення.
8
Обробляйте антисептиком поверхню бешихи, щоб прискорити процес розсмоктування гематоми.
9
Правильно і ретельно лікуєте будь-які інфекційні запалення вуха, горла і носа. Хронічні інфекційні хвороби лор органів можуть привести до остеомієлітному поразці верхніх хребців шийного відділу.
10
Відвідуйте регулярно стоматолога, щоб своєчасно виявити пульпіт і попередити запалення, а в подальшому і загнивання окістя пародонта.
11
Підвищуйте свій імунітет: займайтеся спортом, загартовувати, ведіть активний спосіб життя і вживайте в їжу вітамінно-мінеральні комплекси.
12
У наш час число людей, які страждають захворюваннями опорно-рухового апарату, постійно зростає. Але запобігти більшість з них під силу кожному, виконуючи прості правила профілактики захворювань.