Як підключити контролер sata.

Що робити в ситуації, якщо у вас на материнській платі не встановлений sata-роз'єм, а вам необхідно підключити обладнання саме до цього роз'єму. Жорсткі диски сьогодні продаються саме для sata-інтерфейсів. А знайти жорсткий диск з інтерфейсом IDE проблематично. Звичайно, це можливо, але на пошуки такого вінчестера може піти чимало часу. Насправді проблему вирішити можна досить просто - купити і встановити в материнську плату sata- контролер .
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, sata-контролер, викрутка
Інструкція
1
Вимкніть від комп'ютера харчування. Відкрутіть гвинти, які кріплять кришку системного блоку, і зніміть її. Контролер потрібно встановити в PCI-слот. Якщо ви не знаєте, де на вашій материнській платі PCI-слоти, можете подивитися в технічній документації до комп'ютера. Якщо технічної документації у вас немає, знайдіть їх на материнській платі самостійно: всі слоти на системних платах підписані. Як правило, вони знаходяться в лівому нижньому куті материнської плати, поруч зі слотом підключення відеокарти. Залежно від моделі системної плати, може бути різна кількість PCI-слотів. Три повинно бути мінімум.
2
Просто вставте sata-контролер в один з PCI-слотів, після чого зафіксуйте його за допомогою гвинта. Куди закручувати гвинт буде видно після того, як ви підключите контролер до PCI-слоту. Не закриваючи кришку системного блоку, підключіть комп'ютер до харчування і включіть. Коли завантажиться операційна система, вона повинна розпізнати контролер автоматично.
3
Практично всі контролери мають технологію Plug & Play, так що при підключенні налаштовувати їх не доведеться. Коли пристрій буде розпізнано системою, встановіть його програмне забезпечення. Для цього скористайтеся диском з програмним забезпеченням, який має йти в комплекті до контролера. Додаткове програмне забезпечення розширить його можливості.
4
Потім вимкніть комп'ютер і підключіть до контролера потрібні sata-пристрої. Далі потрібно під'єднати до них кабель живлення. Подивіться, чи є на вашому блоці живлення кабель з sata-інтерфейсом. У тому місці, де кабель підключається до пристрою, повинен бути напис sata. Якщо на блоці живлення такого кабелю немає, ви не зможете підключити живлення до пристрою. У цьому випадку придбайте перехідник для підключення живлення sata. Такі є в будь-якому магазині комп'ютерної техніки.