Як вибрати шпаклівку. вибираємо фінішну шпаклівку.

Вибрати шпаклівку - справа досить скрутне. Адже в будь-якому будівельному магазині можна виявити безліч її різновидів. Щоб зупинитися на єдино вірному варіанті, доведеться добре проаналізувати свої цілі і характеристики матеріалу.
Інструкція
1
Насамперед, слід вибрати шпаклівку за типом сполучного речовини. Вона може бути цементної, гіпсової або полімерної. Цементна відрізняється особливою стійкістю до вологи і морозів, тому буде хороша для обробки фасадів, а також кухонь, туалетів, ванних кімнат і душових. Гіпсова шпаклівка теж використовується в кімнатах з високою вологістю, але швидше руйнується. Полімерна в основному призначена для фінішної обробки, але часто їй закладають різні тріщини, стики і шви.
2
На наступному етапі визначте тип поверхні, що підлягає обробці. Залежно від цього ви можете вибрати шпаклівку базову, фінішну, універсальну, фасадну, водостійку, або призначену для закладення стиков.Базовую часто називають первинною, так як використовується вона для грубого вирівнювання великих поверхонь, таких, як стіни і стелі. Вона володіє високим ступенем адгезії і утворює досить рівний слой.Фінішная шпаклівка лягає тонким шаром і усуває навіть дрібні дефекти. Її легко обробляти, часто вона не вимагає подальшої шліфовкі.Універсальная шпаклівка представляє щось середнє між фінішної та базової, одночасно має властивості і тієї й другой.Водостойкая та фасадна придатні для внутрішніх і зовнішніх робіт, мають високу стійкість до вологи. При цьому фасадна прекрасно переносить холода.Еслі вам необхідно обробити складні поверхні і стики, для цього існує спеціальна шпаклівка. Вона дуже еластична і часто застосовується в якості фінішної.
3
Визначте необхідний для роботи обсяг шпаклівки. Залежно від цього можна придбати більш дешеву суху або дорогу готову.
Корисна порада
Щоб зробити остаточний вибір на користь тієї чи іншої шпаклівки, зверніть увагу на такі її властивості, як адгезія, атмосферостійкість і рівень білизни.