Як вивчити таблицю Менделєєва. таблиця менделеева Як вивчити.

Для школярів вивчення таблиці Менделєєва - страшний сон. Навіть тридцять шість елементів, які зазвичай задають викладачі, обертаються годинами виснажливої зубріння і головним болем. Багато хто навіть не вірять, що вивчити таблицю Менделєєва реально. Але застосування мнемотехніки здатне значно полегшити життя школярам.
Інструкція
1
Розібратися в теорії і вибрати потрібну технікуПравіла, що полегшують запам'ятовування матеріалу, називаються мнемонічними. Головна їх хитрість - створення асоціативних зв'язків, коли абстрактна інформація упаковується в яскраву картинку, звук або навіть запах. Існує кілька мнемонічних технік. Наприклад, можна написати розповідь з елементів інформації, що запам'ятовується, пошукати співзвучні слова (рубідій - рубильник, цезій - Юлій Цезар), включити просторову уяву або просто заримувати елементи періодичної таблиці Менделєєва.
2
Балада про азотеРіфмовать елементи періодичної таблиці Менделєєва краще зі змістом, за певними ознаками: за валентності, наприклад. Так, лужні метали римуються дуже легко і звучать, як пісенька: "Літій, калій, натрій, рубідій, цезій франций". "Магній, кальцій, цинк і барій - їх валентність дорівнює парі" - нев'януча класика шкільного фольклору. На ту ж тему: "Натрій, калій, срібло - одновалентна добро" і "Натрій, калій і аргентум - назавжди одновалентних". Творчість на відміну від зубріння, якої вистачає максимум на пару днів, стимулює довготривалу пам'ять. А значить, більше казок про алюміній, віршів про азот і пісень про валентність - і запам'ятовування піде як по маслу.
3
Кислотний тріллерДля полегшення запам'ятовування придумується історія, в якій елементи таблиці Менделєєва перетворюються в героїв, деталі пейзажу або сюжетні елементи. Ось, наприклад, всім відомий текст: «Азиат (Азот) став лити (Літій) воду (Водень) в сосновий Бор (Бор). Але не він (Неон) був нам потрібний, а Магнолія (Магній) ». Його можна доповнити історією про феррарі (залізо - ферум), в якій їхав секретний агент "Хлор нуль сімнадцять" (17 - порядковий номер хлору), щоб зловити маніяка Арсенія (миш'як - арсеникум), у якого було 33 зуба (33 - порядковий номер миш'яку), але раптом щось кисле потрапило йому в рот (кисень), це було вісім отруєних куль (8 - порядковий номер кисню) ... Продовжувати можна до нескінченності. До речі, роман, написаний за мотивами таблиці Менделєєва, можна прилаштувати вчительці літератури в якості експериментального тексту. Їй напевно сподобається.
4
Побудувати палац памятіЕто одна з назв досить ефективної техніки запам'ятовування, коли включається просторове мислення. Секрет її в тому, що всі ми можемо без праці описати свою кімнату або шлях від дому до магазину, школи, університету. Для того, щоб запам'ятати послідовність елементів потрібно розмістити їх по дорозі (або в кімнаті), причому уявити кожен елемент дуже ясно, зримо, відчутно. Ось водень - хирлявий блондин з витягнутим обличчям. Роботяга, який кладе плитку - кремній. Група аристократів в дорогій машині - інертні гази. І, звичайно, продавець повітряних кульок - гелій.
Зверніть увагу
Не потрібно змушувати себе запам'ятовувати інформацію на картках. Найкраще пов'язати кожен елемент з якимсь яскравим образом. Кремній - з Кремнієвої долиною. Літій - з літієвими батарейками в мобільному телефоні. Варіантів може бути безліч. Але комбінація візуального образу, механічного запам'ятовування, тактильного відчуття від шорсткою або, навпаки, гладкою глянсовою картки, допоможе без праці підняти найдрібніші деталі з надр пам'яті.
Корисна порада
Можна намалювати такі ж картки з інформацією про елементи, як були свого часу у Менделєєва, але тільки доповнити їх сучасною інформацією: кількістю електронів на зовнішньому рівні, наприклад. Все, що потрібно, це розкладати їх перед сном.