Як подивитися, Яка стоїть відеокарта.

Майже всі сучасні ігри, що володіють промальованою «реальної» графікою, висувають високі вимоги до продуктивності комп'ютера, а особливо - до параметрів відеокарти. На упаковці будь-якої гри вказані мінімальні вимоги. Якщо ваш комп'ютер не відповідає цим вимогам, то купувати диск не має сенсу: гра, або видасть помилку і не запуститься, або буде йти з графічними спотвореннями. Тому перед походом в магазин варто визначитися з потужністю відеокарти.
Інструкція
1
Переглянути параметри відеокарти, встановленої в системному блоці вашого комп'ютера, можна через властивості операційної системи. Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть пункт «Виконати». У діалоговому вікні наберіть команду dxdiag і натисніть Enter на клавіатурі. Натисніть «Ок» і почекайте, поки завантажиться утиліта DirectX.
2
На першій вкладці ви можете побачити модель комп'ютера і загальний розмір оперативної пам'яті. Можливо, ці параметри теж вам знадобляться. Переходьте на вкладку «Екран». У лівій частині вікна розташовується назва відеокарти і її основні параметри - це необхідна вам інформація. Є й інші способи, які дозволяють подивитися, яка стоїть відеокарта .
3
Клацніть правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер» і виберіть у спадному списку пункт «Диспетчер пристроїв» або «Властивості», і вже у вікні властивостей - той же «Диспетчер пристроїв».
4
У вікні Диспетчера відображається вся інформація по компонентам вашого комп'ютера. Виберіть третій пункт «Відеоадаптери» і розкрийте інформацію про нього, клікнувши лівою кнопкою миші по маленькому трикутнику зліва. З'явиться повна назва моделі відеокарти. Запам'ятайте його.
5
У браузері введіть назву відеокарти в рядок пошуку і натисніть Enter на клавіатурі. Перейдіть по першій посиланням, звернувши увагу, чи повністю збігається назва вашої відеокарти з зазначеним. В інтернеті легко знайти повний опис графічного пристрою, якщо знати точну модель.
6
З назвою і моделлю відеокарти можна визначитися, якщо зняти кришку корпусу і просто прочитати наклейку на самій платі - сумлінний виробник завжди вказує повну назву пристрою, однак, трапляються й винятки.