Як плести бісмарк.

Серед безлічі моделей ювелірних ланцюжків однією з найвідоміших можна сміливо назвати ланцюжок « Бісмарк ». Такий ланцюжок універсальна - вона підходить і чоловікам, і жінкам, і її можуть носити люди різних віків і соціальних груп. Навіть якщо ви ювелір, який зовсім недавно зайнявся виготовленням прикрас, ви легко зможете зібрати ланцюжок «Бісмарк» за допомогою простих і доступних інструментів.
Інструкція
1
Для того щоб виготовити ланцюжок, вам буде потрібно дріт з будь-якого металу, а також ножиці по металу, плоскогубці, напилки, лещата, наждачний папір і ригеля для навивки дротяних спіралей.
2
Діаметр дроту залежить від того, яку вагу повинна мати готова ланцюжок. На кінчику ригеля зробіть діамантовою фрезою проріз і закріпіть там кінчик дроту. Навійте дріт в щільну спіраль, використовуючи дриль. Трохи прокрутите готову спіраль пальцями, щоб вона розсунулася. Відстань між кільцями має відповідати товщині дроту.
3
Наріжте ланки майбутньої ланцюжка, стежачи за тим, щоб відстань між кінцями ланки дорівнювало товщині дроту. Нарізавши всю спіраль на ланки, починайте збирати ланцюжок. Візьміть одну ланку в ліву руку, а друга ланка захопіть плоскогубцями і вкрутіть друга ланка в перше.
4
Потім вкрутіть в вийшло ланка ще одне і продовжуйте з'єднувати ланки, поки ланцюжок не досягне потрібної довжини. Збирайте ланки один з одним так, щоб ланцюжок придбала форму спіралі. Готову ланцюжок умочіть в флюс і укладіть на поверхню для пайки - за допомогою пайки і вирівнювання ви зробите її плоскою і рівною.
5
Припій наріжте на дрібні шматочки і насипте на поверхню для пайки, а потім газовим пальником розплавте один зі шматочків. Також нагрійте пальником одна з ланок до температури, при якій припой розплавиться і з'єднайте розплавлений шматочок припою з фрагментом ланки. Спаяти таким способом почергово всі ланки ланцюжка спочатку з одного боку, а потім з іншого.
6
Після пайки помістіть ланцюжок в будь відбілювач для того металу, з якого ви виготовили ланцюг - наприклад, в розчинену у воді лимонну кислоту. Прокип'ятіть ланцюжок в розчині, а потім при необхідності почистіть її за допомогою суміші соди і води.
7
Готову ланцюжок простягніть в пальцях, щоб вирівняти її - вставте дріт в один кінець ланцюжка і захопіть її плоскогубцями для зручності. Простягніть ланцюжок через пальці, підсмикуючи її. Обробіть боки і площину ланцюга напильником, щоб завершити її зовнішній вигляд і позбутися від гострих країв ланок. Відполіруйте ланцюжок дрібним наждачним папером.