Як обробити горловину в сукні. Як обробити горловину шовк сукні рулик.

Якщо ви вмієте шити сукні, напевно ви не раз задавалися питанням, як правильно оформляти і обробляти горловини суконь різних фасонів, зшитих по різних викрійками і методиками. Красиво і акуратно виглядає обробка горловини і пройми сукні у вигляді цельнокроеной обтачки - обробляти горловину таким способом дуже зручно, якщо ви шиєте плаття-футляр.
Інструкція
1
Ушийте в сукні застібку-блискавку, змітайте деталі сукні і приміряйте його, щоб переконатися, що сукня пошита правильно, перш ніж обробляти горловину. На плечових швах приберіть намітку, щоб вони залишилися відкритими. Бічні зрізи сукні обробіть і сострочіть на машинці.
2
Викроїте цельнокроение обтачки за формою горловини і пройм вашого плаття. Ширина обтачек повинна становити 4 см без припусків на шви, які потрібно додати додатково до загальної ширини обтачки.
3
Викроїте основну тканину обтачки з припущеннями, а клейовий дублерин або флізелін викроюйте без припусків на шви, точно за мірками горловини і пройм. Продублюйте деталі обтачек дублерина за допомогою праски.
4
Виготовте одну деталь для обробки переду сукні та дві деталі для обробки спинки. Бокові шви на обтачки сострочіть на машинці, а потім пропрасуйте праскою шви на виробі і на обтачку. Складіть обтачки лицьовим сторонами один до одного з сукнею, акуратно вирівняйте пройми, горловину переду і горловину спинки з відповідними частинами обтачек і зробіть невеликі мітки на відстані 3 см від плечових швів.
5
Змітайте обтачку з деталями плаття, зупинивши намітку на зроблених раніше мітках, після чого зсередини на спинці сукні відігніть тасьму блискавки і змітайте горловину. Обтачку приметайте до тасьмі блискавки, не доходячи до шва ушивання, а потім прострочіть на машинці горловину і пройми сукні, також зупиняючись на мітках плечових швів.
6
Прострочіть горловину спинки так, щоб лінія вшивання блискавки залишилася всередині. У верхнього краю блискавки, а також у місцях скруглення Розітніть припуски на шви і виверніть обтачку на лицьову сторону. Заутюжьте зріз на виворітну сторону, а потім витягніть зсередини обтачки плечові зрізи, одночасно захоплюючи зрізи деталей сукні та деталей обтачки. Складіть їх разом, змітайте і прострочіть.
7
Заутюжьте плечові зрізи, виверніть сукню на лицьову сторону і зашейте відкриті ділянки пройми. Розправте обтачку і зріжте зайві припуски. Закріпіть обтачку зсередини акуратною наміткою. Обробка горловини закінчена.
Обробка горловини косою Бейко - одна з найбільш зручних технік в шиття, оскільки пластична і тягнеться фактура цієї стрічки дозволяє навіть недосвідченої швачці красиво оформити складні за формою вигини вироби.
Інструкція
1
Придбайте достатню кількість косою бейки або виготовте її самостійно. Для цього по косій наріжте довгі стрічки шириною 3-4 см, стачайте їх, наклавши зрізи по діагоналі, розправте краю в різні боки. Намітьте середину по всій довжині, складіть і відпрасуйте.
2
Відступите з одного кінця косою бейки 0,5-1 см, зігніть його всередину, відпрасуйте. Цей край буде початком роботи.
3
Помістіть косу бейку зі зворотного боку виробу, який необхідно обробити, так, щоб її лицьова сторона прилягала до вивороту тканини. Зіставте край горловини з зігнутим кінцем бейки. Прокладіть наметочним шов по всій довжині оброблюваної ділянки. Краю вироби на плечових швах необхідно розправити в різні боки. Коли до кінця горловини залишиться 2-3 см, відріжте бейку з запасом 0,5-1 см, загніть залишок всередину, доробіть намітку, закріпіть нитку.
4
Виверніть бейку, щоб вона розташовувалася внахлест по відношенню до лицьовій стороні виробу.
5
Підігніть приблизно 0,5-1 см від довгого зрізу бейки всередину, прокладете наметочним шов по лицьовій стороні. Намагайтеся, щоб ширина стрічки з обох сторін була однаковою, це полегшить вам роботу на швейній машинці, і виріб буде виглядати акуратніше.
6
Використовуйте швейну машинку. З лицьового боку по наметочним шву прокладете звичайну рядок. Сховайте кінці. Видаліть намітку.
7
Акуратно зшийте обидві сторони згину косою бейки з двох сторін горловини. Якщо з виворітного боку строчка не пройшла по кромці стрічки, декількома стібками прихопіть її. Якщо ж машинний шов зайшов занадто глибоко всередину, і край бейки може відігнути і оголити зріз, краще спороти деталь і все зробити заново, оскільки акуратно замаскувати похибки за допомогою звичайної голки не вийде.
8
Якщо ви використовуєте якісну косу бейку з відпрасованими згинами, можна відразу помістити її на горловину так, щоб вона охоплювала край вироби, і прокласти один наметочним шов з лицьового боку, а потім продублювати його на машинці.