Як зробити проводку. Як провести проводку в квартирі.

Звикнувши день у день користуватися електроприладами і висвітлювати своє життя за допомогою електрики, люди потрапляють у скрутну ситуацію, коли їх житло виявляється знеструмленим. Тому з необхідністю монтувати електропроводку своїми руками сьогодні може зіткнутися практично будь-який господар. І ця ситуація не привід для розгубленості, головне - знати, з чого така справа почати.
Вам знадобиться
  • Схема майбутньої електропроводки
  • Електроінструмент для штробления каналів в стінах і стелі
  • Відрізок кабелю
  • Розетки, вимикачі, відгалужувальні коробки, кріпильна фурнітура
Інструкція
1
Намалюйте схему електропроводки, заздалегідь вирішивши, де у вашому будинку або квартирі розташовуватимуться високопотужні споживачі енергії (пральна машина, водонагрівач, електрична плита). Хоча це зробити вдається не завжди, відповідно до правил пожежної безпеки до цих приладів краще підводити окрему лінію. На схемі повинні бути позначені всі основні компоненти електричного кола - електрощиток, вимикачі, розетки, освітлювальні прилади, відгалужувальні коробки.
2
Нанесіть на робочі поверхні приміщення розмітку, відповідно до якої ви потім будете робити монтаж електропроводки. Роблячи розмітку, тримайте в голові основні правила установки: головна лінія електропроводки повинна проходити строго горизонтально, паралельно стелі, а все «спуски» - строго вертикально, перпендикулярно їй. Місця для розеток і вимикачів слід розмічати, уявляючи собі, як кімната буде обставлена, інакше вони можуть виявитися розташовані незручно.
3
Підготуйте робочі поверхні приміщення для монтажу електропроводки на них. Як правило, в житлових приміщеннях роблять закриту проводку - для цього знадобиться виштробіть в стінах і стелі жолобки, за якими буде проходити кабель. На місцях монтажу вимикачів освітлення і розеток слід закріпити настановні коробки.
4
Приступайте тепер, коли все готово, до монтажу самого електричного кабелю. Основна лінія підключається до електрощитку, від неї за допомогою скручування відводять до розеток, вимикачів і освітлювальних приладів лінії побічні. Скручування проводів виконується тільки в відгалужувальних коробках.
Зверніть увагу
Розташовуйте при монтажі кабель так, щоб він не стикався з металевими трубами або іншими об'єктами з металу, які можуть виступати провідниками електричного струму.
Корисна порада
Складаючи схему електропроводки, пам'ятайте, що на одну лінію не рекомендується давати навантаження більш ніж 4 - 5 кіловатт.Еслі кабель прямо стикається з деревом, то між ним і поверхнею повинна бути поміщена азбестова прокладка.