Як намалювати зимову казку.

Зимові пейзажі завжди надихали художників і поетів не менш літніх, завдяки своїй загадковості і красі. І якщо ви вчитеся малювати, ви можете створити власну зимову картину, яка буде виглядати повітряно і прозоро, завдяки акварельними фарбами, які підкреслять атмосферу зимової казки на вашому малюнку.
Інструкція
1
Підготуйте акварельний папір для малювання, прості олівці середньої м'якості, ластик, хороші акварельні фарби і м'які білячі кисті різного розміру. Розділіть лист на чотири рівні частини тонкими олівцевими лініями, щоб більш точно розташувати об'єкти композиції на папері.
2
Намітьте загальний контур задуманої картини - обриси будинків, дахів, дерев і подібних фрагментів, що становлять композицію малюнка. На даному етапі нанесіть на лист основні об'єкти картини, не думаючи про дрібних деталях. Деталізувати малюнок ви будете пізніше.
3
Злегка обробіть олівцеві контури м'яким ластиком, щоб освітлити їх, а потім прорисуйте більш дрібні деталі - вікна та двері будинків, паркани, чагарники і так далі. Напрямні лінії, якими ви ділили лист на області, зітріть.
4
В якості палітри для змішування фарб використовуйте аркуш паперу, щоб в процесі малювання контури предметів не були занадто розмитими. Так як ви будете малювати по сухому листу, чекайте повного висихання кожного попереднього шару, перш ніж наносити новий колір.
5
Зафарбуйте небо зверху вниз блакитним кольором, намагаючись зробити барвисту область однорідною і нерозділеного на смуги - для цього зафарбовуйте небо дуже швидко. Зволожите кисть в стакані води і промокніть її ганчірочкою, а потім проведіть по ньому в довільних місцях, щоб додати йому об'єму і неоднорідності.
6
В деяких місцях уберіть в кисть побільше фарби, щоб вийшли хмари. На задньому плані малюнка намітьте напівпрозорі дерева, а потім розфарбуйте будиночки та будівлі, стежачи за тим, щоб не зафарбувати зайві деталі.
7
Якщо ви малюєте сонячний зимовий день, пам'ятайте про те, що тіні на такому малюнку повинні бути холодними. Підмішувати в тіні синю фарбу, а для малювання освітлених сонцем фрагментів додавайте більше охри і теплих тонів.
8
Прорисуйте стіни будівель, окремо Отріс вікна, дахи, паркани і дрібні деталі малюнка, а потім починайте промальовувати снігові шапки, що лежать на поверхнях дахів. Плавно розтягуйте колір, щоб отримати природний контур сніжної шапки, зрідка роблячи мазки пензлем для фактурності.
9
Позначте легкі силуети беріз в потрібних місцях, розмиваючи фарбу напівсухий пензлем, а потім опрацювати ще детальніше стіни будівель. Додайте легкі тіні, які відкидають будівлі і дерева. Також опрацювати затінені й освітлені області на самих будівлях і предметах, які ви малюєте.
10
Залежно від того, звідки падає світло на вашому малюнку, правильно намічайте напрямок падаючих тіней. Пропишіть задній план малюнка, деталізуйте кору і гілочки дерев. Чим ближче дерева - тим вони повинні бути детальніше, а чим далі - тим прозоріше повинні бути їх обриси.
11
Доробіть снігову поверхню на вашому малюнку - додайте синюваті тіні, зробіть її рельєфною, а в місцях, де сніг повинен бути утоптаним, покажіть його фактуру мазками пензля.