Як побажати приємного апетиту.

Побажання приємного апетиту за їжею - одна з найбільш стійких традицій людського спілкування. Але в деяких ситуаціях побажання може бути ознакою поганого смаку або може звучати найнесподіванішим чином. Як побажати приємного апетиту, щоб воно звучало доречно?
Інструкція
1
У кожній мові існують певні формули, як побажати приємного апетиту. По-турецьки - Afiyet olson! По-португальськи - Bom apetite! По-французьки - Bon appetit! Але при цьому треба пам'ятати, що англійський варіант "Enjoy your meal" характерний для американської англійської. В Англії доречніше сказати "Bon appetit" або навіть промовчати. Набагато важливіше дотримати інші деталі: чи не починати їсти відразу ж після того, як подали блюдо. Поспіх в культурі застілля - це показник невихованості, моветон.
2
Побажання приємного апетиту увазі неформальну комунікацію - це як розповісти про своїх дітей або батьків. Так, наприклад, фахівці з етикету вважають, що в ресторанах взагалі не склалася традиція бажати приємного апетиту. Якщо це діловий обід з колегами або начальством або навіть звичайний ланч на офісній кухні, не варто проявляти нав'язливу ініціативу і вигукувати "Смачного", хапаючи пластиковий бокс з салатом. Набагато важливіше дотриматися етикету: чи не починати їсти до того, як почав їсти старший з присутніх. Звичайно, в кожній організації свої неписані правила. І якщо за їжею прийнято кидатися один в одного хлібними кульками або пробувати один у одного з тарілки, то можна освоїти неформальні побажання приємного апетиту.
3
Неформальні побажання приємного апетиту можуть бути усними та письмовими, хулигански-провокаційним кшталт "Щоб вам подавитися", "Трава наздоровье" або сиропно-ніжним в дусі "Їж, їж, дорогий//Набивай животик свій//Курочкою і кашею//Любляча Маша ". Листочки з подібними "бонаппетітнимі віршами" можуть підкладати люблячі дружини, збираючи своїм чоловікам обід на роботу. Важливо зрозуміти, що в неформальному спілкуванні важлива не скільки ритуальна формула, скільки щирість і доброзичливе ставлення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2LIc6lHKar8
Зверніть увагу
Традиція бажати приємного апетиту не прижилася в ресторанах, але досі досить сильна в поїздах. На побажання приємного апетиту слід відповісти ввічливим "Дякую".
Корисна порада
Якщо побажання приємного апетиту застало людини під час поглинання їжі, то не потрібно відповідати з набитим ротом. Достатньо невеликого кивка голови.