Як зробити ламбрекен.

Для того, щоб додати інтер'єру завершеність, потрібно вибрати відповідні штори. Елементом, декоруючих штори, є ламбрекен. Він може використовуватися для того, щоб приховати частину карниза, додати вікну ексклюзивність та індивідуальність.
Інструкція
1
Вид ламбрекену залежить від стилю штор і тканини, з яких вони зроблені, а також від форми окна.Для того, щоб зробити ламбрекен, потрібно зробити наступні дії: Розрахувати параметри ламбрекену. Він повинен бути 1/6 довжини основний штори. Вирізати зразок з паперу і приміряти його до вікна, щоб подивитися, як він буде виглядати. Викроїти смуги приблизно рівні висоті ламбрекену, з запасом 20 сантиметрів. Потім потрібно стачать смуги до потрібної довжини і разутюжіть.
2
Викрито підкладку на вісім сантиметрів вже і на чотири сантиметри коротше.
3
Зшити ламбрекен як шторку. Для прикраси можна пришити просту і драпірувальна тасьму.
4
Для того, щоб повісити ламбрекен, необхідно спочатку стягти тасьму до потрібної довжини і затягнути шнури, одягнути на гачки і повісити на карниз.
5
Для виготовлення ламбрекену з воланом, потрібно викроїти смужку шириною п'ятнадцять сантиметрів для ширини ламбрекену 6 сантиметрів. Довжина смуг повинна бути більше самого ламбрекену приблизно в 2,5 рази. Потім потрібно скласти смугу оборки навпіл лицьовою стороною вниз і прошити, потім вивернути і пропрасувати.
6
Прикласти оборку до ламбрекену, сосборена до його ширини і пришити.
7
Якщо ще необхідно і підкладка, то вона прикладається до лицьовій стороні, прострачивается по периметру і потім все вивертається.
8
Завершальним етапом є отутюжіваніе і зашивання отвору, через який вивертали виріб.
9
Будь ламбрекен може бути прикрашений різноманітною тасьмою, вибір залежить від стилю інтер'єру і фактури штор. Але, безумовно, зроблений власноруч, такий предмет інтер'єру радуватиме око, і кожен раз, дивлячись на нього, ви будете відчувати почуття власної гідності, що змогли це зробити.
Зробити красиву драпіровку штор при бажанні можна і своїми власними руками. Ламбрекени приховають деякі недоліки карниза, адже саме для цього вони і були спочатку призначені. А тепер це ще й дуже красивий і ефектний елемент декору.
Інструкція
1
Ламбрекен є горизонтальним елемент з тканини. За розмірами він зазвичай не перевищує п'ятої частини від висоти вікна. Жорсткі ламбрекени можна проклеювати флизелином або яким-небудь іншим ущільнювачем. Це дозволяє їм добре тримати форму. А кріплять жорсткі ламбрекени до стелі перед карнизом, на планку. М'які ламбрекени виготовляють з покладеної в симпатичні складки шторної тканини.
2
Далі піде мова про те, як виготовити і встановити м'який ламбрекен, що має симетричний сваг (декоративний елемент). При цьому вам не буде потрібно ніяких лекал і викрійок.
3
Складіть по діагоналі квадрат з тканини по згину відзначте середину свага. Тепер приступайте до збірки свага. Для цього потрібно взяти планку, що має позначки для закріплення складок. Відзначте задану ширину плечей свага і його середини. Виріжте з тканини квадрат і під кутом 45о повісьте на планку. При цьому нульова мітка на планці і середина свага повинні співпасти. Закладіть першу складку свага, після чого закріпіть її за допомогою шпильок.
4
Перша складка сформована. Тепер ви можете приступати до формування другої. Щоб краще проглядався центр складки, слід повісити утяжелитель по центру свага. Закінчивши з другої складкою, закладіть і всі інші, дотримуючись симетрію. Зауважте, глибина складок повинна бути однаковою у всіх.
5
Далі перевірте висоту і ширину свага в його центральній частині та в разі необхідності зріжте надлишки тканини. Закріпіть шпильками верхній край уздовж риси закладання складок і знову зріжте надлишки.
6
Щоб зробити викрійку свага, яку можна буде використовувати для майбутніх виробів, розпустіть його тканину і перенесіть контури деталі на плівку або папір. Нижня частина свага обробіть бахромою або косою Бейко або просто підшийте тканину. А верхню частину оформите шторної тасьмою.
Корисна порада
Такий ламбрекен виглядатиме ще вдаліше, якщо його прикрасити додатковими декоративними елементами. Краватки, кокиле і каскади прекрасно доповнять загальну картину.