Як почати бізнес в нерухомості. прибутковий і невитратний бізнес.

Бажаючому почати бізнес в нерухомості варто подумати про відкриття власного агентства нерухомості. Це прибутково, оскільки ціни на нерухомість постійно ростуть, і досить незатратно. Основними вашими витратами будуть орендна плата за приміщення і персонал.
Вам знадобиться
  • приміщення, реєстрація, сертифікація, сайт і персонал (5-6 чоловік).
Інструкція
1
Зазвичай ріелтерські агентства займаються операціями з нерухомістю (купівля-продаж, оренда) та їх юридичним супроводом. Їх діяльність не ліцензується, однак підлягає сертифікації в частині брокерських послуг. Таким чином, крім реєстрації (як індивідуального підприємця або юридичної особи) вам буде потрібно пройти сертифікацію.
2
Як правило, ріелтерські агентства мають дохід з операцій, який складає або певний відсоток, або тверду комісію (наприклад, комісія за оренду квартири часто дорівнює сумі орендної плати за неї в перший місяць). За юридичне оформлення угоди ви можете брати окрему суму.
3
Для агентства досить невеликого приміщення в місті або в торговому центрі. Як правило, ріелтери здебільшого працюють не в офісі, а безпосередньо на самих об'єктах нерухомості, демонструючи їх потенційним клієнтам і обговорюючи умови угод. Офісний простір знадобиться лише юристам, які будуть безпосередньо готувати договори, секретарю і бухгалтеру. Таким чином, варто зняти офіс площею не більше 30 кв.м.
4
Для офісу буде потрібно закупити основну техніку (комп'ютери, принтер, ксерокс і т.д.), належне програмне забезпечення (1С) і меблі. Для початку вам потрібно найняти 2-3 ріелтерів, юриста по операціях з нерухомістю, секретаря та бухгалтера (можна приходить). Ріелтери та юрист обов'язково повинні мати досвід роботи, краще досить великий. Оплата праці для ріелтерів зазвичай буває відрядної. Решта персоналу отримує фіксовану зарплату.
5
Варто пам'ятати, що в бізнесі в сфері нерухомості величезне значення має актуальність інформації. Це означає, що ви повинні стежити за всіма змінами ринку нерухомості, швидко шукати вигідні об'єкти і укладати з ними угоди. Для того, щоб клієнти були в курсі ваших останніх пропозицій, створіть сайт, який буде постійно оновлюватися, а також давайте рекламні оголошення у місцевій пресі.