Як одомашнити дика тварина.

Перш ніж почати одомашнення дикого тваринного, потрібно отримати про нього якомога більше інформації. Ніж звір харчується, який він у побуті, чи потрібні які-небудь спеціальні пристосування для нього. І тільки після цього вже ловити і починати приручати.
Вам знадобиться
  • -клітинами;
  • -корм і вода;
  • -лоток.
Інструкція
1
Краще почати одомашнення звіра в молочному віці. Якщо до вас потрапила вже доросла особина, перший час тримайте її в клітці або загоні. Не допустіть того, щоб вона заподіяла людині шкоди. Не допускайте ситуацій, які можуть налякати звіра. Уникайте різких звуків, яскравого освітлення, агресивної поведінки, неприємних запахів.
2
Якщо тварина сховалося, то не варто його намагатися дістати. Коли страх пройде, воно вилізе сама. Організуйте притулок типу нори. У перший час у звіра буде відсутній апетит. Не виключено, що він не буде їсти і пити кілька днів. Регулярно давайте йому те, що він любить, навіть якщо ви потім викинете це нез'їденим. У тварини має бути постійний доступ до свіжої води.
3
Проводьте багато часу поруч з вихованцем. Розмовляйте з ним. Перші дні не варто його чіпати. Це може бути небезпечно для вас. Зауважте місце, в яке оправляє свої потреби тварина. Поставте туди лоток з наповнювачем. Кілька разів перекладіть в нього екскременти тварини. Через деякий час звір сам буде ходити в лоток.
4
Після того як пройшла адаптація, випустіть тварину з клітки. Але обмежте вихід на вулицю, щоб воно не втекло. Для звіра це буде ще один стрес, тому не намагайтеся його помацати. Дайте йому вільно пройтися по всій території будинку. Через кілька хвилин знову посадите тварина в клітку.
5
На наступний день збільште час прогулянки. Коли тварина звикне перебувати поза стінами клітини, почніть його приручати до себе. Будьте готові, що в перший час звір може вас вкусити або подряпати. Спробуйте дати йому що-небудь смачне. Але не годуйте з рук. Якщо тварина стала є у вашій присутності - це значний прогрес. Заохотьте ласкавими словами.
6
Наступного разу спробуйте погладити тварину і погодувати з ложки. Коли ви переконаєтеся, що воно бере їжу акуратно, спробуйте дати їжу з руки. Поступово привчайте тварину до себе, гладьте його і розмовляйте з ним.
7
Ще через деякий час візьміть тварину на руки, хоча б на пару хвилин. Робити це треба впевнено, але не грубо. Дайте зрозуміти звіру, що ви його господар, але боятися вас не потрібно. Поки тварина у вас на руках, дайте йому ласощі. Поступово збільшуйте час вашого спілкування. Через деякий час тварина буде одомашнена. На це може піти від декількох днів до декількох років. Залежно від його характеру.
Зверніть увагу
Не робіть різких рухів поряд з диким звіром, особливо в перші дні його перебування у вас.
Корисна порада
Влаштуйте для звіра будиночок, який був би схожий на місце його природного проживання.
Домашні тварини не завжди так легко уживалися з людиною. Для цього диких тварин довелося приручити, а вже їх потомство можна з повним правом назвати одомашненими звірами.
Люди вже в давнину зрозуміли, що без допомоги тварин жити їм буде дуже важко. Тому й вирішили приручити диких звірів. Першим прирученим і згодом одомашненим став вовк. Саме від прирученого вовка сталася домашній собака, яка допомагала древнім людям на полюванні, вона гавкала при потенційної небезпеки і пасла овец.Некоторое час по тому, коли почалася посуха, і тварини, гнані спрагою, увійшли в поселення людей у пошуках води, почалося тваринництво. Люди відловлювали зайшли до них муфлонів (майбутніх сучасних овець), безоарових кіз і турів (диких корів) і відправляли в спеціальні загони. Старовинні люди зрозумів, що розводити тварин набагато легше, ніж, розраховуючи на тільки удачу, ходити на охоту.Важним одомашненим видом для жарких країн став буйвол. Ця тварина була джерелом шкур і м'яса, а також тяглової сили. Приручений тарпан став сучасної конем, яку спочатку розводили через м'яса і молока, а згодом вона стала засобом пересування для людини на довгий час. Домашні кішки, предком яких є близькосхідні кішки, охороняли зерно в коморах від мишей.Домашніе птиці: кури, гуси та качки, були і є джерелами м'яса, яєць і пуху. Тутового шовкопряда давав людям клац, завдяки бджолам, людині стали доступні мед, прополіс та інші цінні продукти. Найпершим транспортним засобом для людини був осел, на якому перевозили вантажі. Незамінним в пустелі тваринам став верблюд, який набагато краще ослів і мулів переносить жаркий клімат і велике навантаження. Верблюди були не тільки засобом пересування, але ще й джерелом м'яса, вовни, молока.Ценним для людини одомашненим звіром стала свиня. Як і від багатьох інших домашніх тварин , від свиней люди отримують м'ясо і шкіру, але свині всеїдні і вимагають менше турбот по догляду, ніж інші вихованці. Кроликів також розводили заради м'яса й шкіри, але кроляче м'ясо цінувалося особливо, оскільки вважалося делікатесом.