Як виправити прикус у дитини. порушення прикусу у дітей, фото.

Для нормальних батьків їх малюк - найкращий і найкрасивіший на світі. Але у дітей іноді зустрічаються такі дефекти зовнішності, на які не можуть закрити очі навіть самі люблячі і поблажливі тато і мама. Один з таких дефектів - неправильний прикус . Справа не тільки в тому, що криві, неправильно розташовані зуби виглядають вкрай непривабливо. Проблема куди глибше і серйозніше. Адже неправильний прикус може стати причиною і захворювання ясен, і цілого ряду проблем зі шлунково-кишковим трактом. Що ж робити батькам?
Інструкція
1
Перш за все не забувайте про профілактику! Звичка малюка смоктати пальчик або тримати в роті краю іграшок може посприяти розвитку неправильного прикусу. Постарайтеся відучити дитини від цього.
2
Не варто повторювати вельми поширену помилку батьків, які вважають, що немає чого бити тривогу, поки молочні зубки не зміна постійними. Запам'ятайте: чим раніше почалося виправлення неправильного прикусу, тим швидше і легше це можна зробити. Тим більше молочні зуби також важливі у формуванні прикусу.
3
В ідеалі і для самозаспокоєння, і для профілактики варто показати дитину стоматолога-ортодонта ще до того, як почнуть прорізуватися зубки. Кваліфікований лікар навіть на цій стадії зможе з вельми високою точністю визначити, чи буде порушений у вашого малюка прикус. Це допоможе вам уникнути проблем надалі і почати профілактику неправильного формування прикусу.
4
Нормалізувати форму і змикання зубних рядів можна за допомогою різноманітних методик і пристосувань. У деяких найбільш легких випадках цілком достатньо застосування масажу і спеціальної гімнастики.
5
Але частіше доводиться вдаватися до установки ортодонтичних апаратів - пластинок і капп. Пластинки використовуються, як правило, у віці від 6 до 10 років. Капи є найбільш ефективними до 15-и річного віку. Істотний плюс капп в тому, що їх слід носити щодня, але вельми короткий час - не більше 2-х годин.
6
У найбільш складних випадках доводиться вдаватися до використання брекет-систем. Переживати і комплексувати з цього приводу не варто: по-перше, це робиться заради того, щоб зуби стали правильними і красивими, по-друге, багато сучасних брекет-системи можна закріплювати з внутрішньої поверхні зубів, позбавляючи тим самим дитину від морального дискомфорту.