Як навчити дитину вимовляти звук "б".

Багатьом батькам доводиться стикатися з дефектами мови у своїх дітей, які не можуть вимовляти букви «Л» або «Р». Іноді це можуть бути й інші звуки , наприклад, «Б». І якщо дитина в принципі вимовляє її, але неправильно (торкаючись мовою верхньої губи в момент вимови звуку), це легко коригується простими вправами, направленими на формування даного звуку.
Інструкція
1
Попередньо попрацюйте з дітьми над вимовою складів з використанням звуку «Б» і голосних: БА, БЕ, БО, БО, БІ. Повторюйте кожен склад кілька разів.
2
Якщо дитина плутає або приглушує дзвінкі приголосні (наприклад, замість «Б» каже «П»), намагайтеся повторювати з ним слова, в яких буква «Б» знаходиться в середині слова (кабан, паркан, собака). Уважно при цьому стежте, щоб його артикуляційний апарат був повністю включений в роботу над формуванням потрібного звуку.
3
Хорошим ефектом для закріплення в вимові звуку «Б» володіє метод використання скоромовок. Наприклад: «Бик-тупогуб ... у бика білого губа була тупа»,. Головне - не швидкість, а якість вимовних звуків.
4
Попросіть дитини вимовити вголос кілька чотиривіршів, і він нехай грюкне в долоньки, коли почує звук Б ».
5
Необхідно, щоб дитина підібрав слова до першого стилю: БА -тон, -гаж, -лет ... .БУ -кет, -мага і так далі.
6
Дитина повинна виконати вправу: прослухати, запам'ятати і далі повторити склади: пи-пи-б, па-ба-ба, по-бо-по, бу-пу-бу, бі-пі-бі, ба- па-ба-па, пя-бе-пя, бе-пе-бе,.
7
У наступному завданні вам слід попросити його замінити звук «П» на звук «Б» в складах: па, апо, по, пу, Упи, пих, пе.
8
А тепер запропонуйте дитині виконати вправу, в якому треба замінити звук «П» на «Б» в словах, наприклад, нирка (бочка), палиця (?), Запор (?) І ....
9
Попросіть зробити наступне завдання: Хлопці, послухайте усі вірші і в риму додайте відсутню слово.Раз в театр на балетПапа нам купив ... (квиток) .Вова Миркин дуже радіємо нього є старший .... (Брат) .У цій річці вранці раноУтонулі два ... (барана) .Наша Таня голосно .... (плаче), Уронила в річку м'ячик.
Корисна порада
Як загально розвиваючого допоміжного засобу можна використовувати абетку у віршах С.Я. Маршака під назвою «Про все на світі». Кожна буква алфавіту фігурує кілька разів на заримованих строфах. В деяких випадках потрібно тривалі заняття і наполеглива праця, але не залишайте надію на поліпшення ситуації.