Як почати телефонну розмову. Як правильно говорити по телефону.

Перше враження завжди важливо для встановлення ділових контактів, особливо, якщо співпраця починається з розмови по телефону. Щоб початок ділового розмови не вийшло зім'ятим, необхідно дотримуватися кількох правил телефонного етикету.
Інструкція
1
Подбайте про фонових звуках. Робити важливий дзвінок, перебуваючи на галасливій вулиці або в громадському транспорті, не найкраще рішення. Співрозмовник буде чути не вас, а рев машин, в чого результаті розмова перетвориться на низку постійних переспрашіванія і уточнень. Знайдіть тихий двір або відкладіть дзвінок доти, поки не доїдете до будинку або роботи.
2
Назвіться. Не забудьте чітко вимовити своє ім'я, прізвище та назву фірми, в якій працюєте, навіть якщо за цим номером ви вже дзвонили. Якщо це ваш перший дзвінок, необхідно кілька разів вимовити своє прізвище, щоб співрозмовник правильно її розчув. Щоб це не звучало надто нав'язливо, представтесь одразу за прізвищем, а потім повторіть її, додавши повне ім'я.
3
Переконайтеся, що ви додзвонилися до потрібного місця і розмовляєте з тією людиною, з яким планували. Дочекайтеся, поки співрозмовник представиться, або самостійно уточніть назву компанії, ім'я, прізвище та посаду співробітника, який зняв трубку. Надалі звертайтеся до співрозмовника по імені, навіть якщо ви розмовляєте тільки з секретарем.
4
Уточніть, чи зручно співрозмовникові говорити в даний момент. Краще відразу дізнатися, наскільки інша людина готовий до бесіди, чому не бути перерваним на середині розмови. Якщо вас попросили передзвонити пізніше, уточніть, коли це буде зручно. Кращого всього вимовити ствердну фразу з питальній інтонацією. Наприклад: «Я передзвоню вам через 20 хвилин?». Не просіть співрозмовника передзвонювати самостійно, якщо він сам цього не запропонує.
5
Повідомте про мету вашого дзвінка. Намагайтеся не використовувати довгі речення, заплутані конструкції. Кожна пропозиція має містити в собі тільки одну мисль.Говоріте коротко, ясно і тільки по суті. Співрозмовник оцінить, що ви бережете його час. Хвилюючись, багато людей прискорюють темп своєї мови. Постарайтеся уникнути цього. Слід говорити спокійно і досить повільно, щоб співрозмовник міг вставити слово в потік вашої мови. Не варто говорити монотонно: проставте подумки всі логічні наголоси, виділяйте голосом особливо важливі фрази.
Зверніть увагу
Ніколи не починайте розмову з вибачень. Це покаже вас невпевненою в собі людиною. Якщо привід для вибачень є (наприклад, ви телефонуєте пізно ввечері), ви можете принести їх трохи пізніше.
Корисна порада
Посміхайтеся під час розмови. Це робить голос м'якше і доброзичливішим.