Як розділити простір в кімнаті. Як розділити довгу вузьку кімнату.

Багато власників сучасних квартир не розпещені великою кількістю кімнат. Іноді буває складно виділити окреме приміщення під кабінет або їдальню. Як бути, якщо доводиться працювати, приймати гостей і відпочивати в одній кімнаті ? В цьому випадку вам допоможе поділ простору кімнати на функціональні зони.
Інструкція
1
Найпростіший і розповсюджений варіант зонування простору - його умовний поділ на ділянки, які виконують близькі за змістом функції. Для цього потрібно лише правильно розставити меблі в кімнаті. Розгорніть диван, відсунувши його від стіни і перегородивши частину кімнати, пересуньте крісла, встановіть етажерку з квітами.
2
Наступний візуальний прийом - колірне рішення. Розділіть простір на різних відтінків одного кольору, використовуваного для обробки стін, підлоги або навіть стелі. Можна використовувати також і сочетающиеся між собою контрастні кольори. Іноді застосування цього методу зонування передбачає використання малюнків або орнаментів на стінах.
3
Використовуйте візуальні прийоми, пов'язані з освітленням. Ефективним способом розмежування простору є застосування місцевого (зонального) освітлення. За допомогою такого прийому ви можете легко виділити робочий простір для відпочинку у вітальні, робочу зону, в якій встановлено комп'ютер і так далі.
4
Більше витратними і складними у виконанні є конструктивні прийоми. Використовуйте для конструктивного зонування приміщення ліпні прикраси на стінах, декоративні колони, арки, подіуми. Існуючі покриття для стін дуже різноманітні і дозволяють зробити вибір з безлічі варіантів конструктивних рішень. Ви з успіхом можете використовувати поділ зон в кімнаті по висоті, спорудивши подіум або змінивши висоту стель над відповідною зоною.
5
Для більш явного розмежування простору використовуйте рухливі або стаціонарні перегородки (ширми, штори, шафи або стелажі). В сучасних інтер'єрах знаходять застосування розсувні перегородки з вітражними елементами, виконані зі скла. При цьому перегородка може і не доходити до рівня стелі, а займати лише частину висоти кімнати.