Як закручувати саморізи.

Шурупи досить часто використовуються в роботах по дому і в будівництві. Популярність такого виду кріплення пов'язана із зручністю при кріпленні деталей до дерев'яної основи. Особливий різновид шурупа - саморіз або самонарезающий шуруп, що відрізняється від свого звичайного побратима кроком різьби і наконечником у вигляді свердла. Для того щоб загорнути саморіз, потрібно дотримуватися деяких простих правил.
Вам знадобиться
  • Викрутка, олівець, кернер, свердло, дриль
Інструкція
1
Для початку підберіть відповідний для загортання самореза інструмент. Справа в тому, що шурупи відрізняються один від одного по довжині, діаметру і за формою головки. Головка шурупа може бути напівкруглої, полупотайной (закругленою) або потайною (плоскої). Також має значення форма щліца, яка буває діаметральної (під плоску викрутку) і хрестоподібної, що вимагає відповідної форми робочої частини інструменту.
2
Якщо є можливість вибору, віддайте перевагу шурупам з хрестоподібним розташуванням шлицов. Перевага їх у тому, що при обертанні інструменту викрутка сама знаходить шліци і трохи фіксується в ньому, тому такі шурупи можна іноді вгвинчувати «наосліп».
3
Перш ніж приступити до вгвинчування самореза при з'єднанні деталей, зробіть розмітку місця для вгвинчування. Позначте на деталі олівцем хрестик. Перетин ліній повинно відповідати того місця, куди буде угвинчуватися шуруп. За допомогою кернера або звичайного цвяха проробіть в цьому місці ледь помітне поглиблення.
4
За допомогою свердла просвердлите отвір по зробленій позначці. Діаметр свердла повинен бути приблизно на 20% менше діаметра самореза. Глибина отвору повинна трохи перевищувати довжину закручувати шурупи.
5
Зробіть зенковку, тобто висвердлите конусообразное поглиблення для потайної головки саморіза, використовуючи свердло, по діаметру відповідне розмірам головки шурупа. Така попередня підготовка забезпечить легкість вворачивания самореза, забезпечуючи при цьому щільне з'єднання і цілісність з'єднуються деталей.
6
Тепер вставте підготовлений саморіз в просвердлений отвір і за допомогою викрутки укрутіть його на місце, обертаючи інструмент за годинниковою стрілкою.
7
При використанні саморізів відмовтеся від спокуси просто забити його молотком, як іноді надходять недбайливі майстра. Завдяки своїй формі саморіз при цьому не зможе ефективно триматися, з'єднання буде вкрай ненадійним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UEzoAWQ8tic
Шуруп - це кріпильний елемент, який використовується для з'єднання різних поверхонь. Конструктивно, шуруп складається з головки зі шлицей, стержня з різьбою і наконечника з різьбленням. Матеріалом виготовлення шурупів служать низьковуглецеві сталі або латунь.
Інструкція
1
Для збільшення швидкості вворачивания шурупів, при масовому використанні, останнім часом поширені саморізи - шурупи, які не потребують виготовлення для кріплення спеціальних отворів. Такі шурупи «нарізають» різьбу в отворі самі, щільніше сидять і довше служать. Для поліпшення самонарезающих властивостей саморізів виробники використовують різні профілі різьби шурупів.
2
Для правильного загвинчування шурупа треба пам'ятати, що шуруп загвинчується тільки в одну скріплюється деталь, ту, яка йде під різьбу з наконечником. У другій деталі просверливается отвір для вільного проходження шурупа.
3
Для загвинчування класичного шурупа вам буде потрібно шуруп, правильна викрутка під шліцу, дриль і три сверла.Виберіте свердла під висвердлювання отворів під шуруп з розрахунку: одне свердло повинно мати діаметр стержня під головкою шурупа, друге свердло повинно мати менший діаметр стержня з різьбленням, третє свердло повинно мати діаметр головки шурупа.
4
Просвердлите в деталі отвір під стрижень шурупа.Возьміте меншу свердло і просвердлите в інший деталі отвір під стрижень з резьбой.Возьміте найбільше свердло і раззенкуйте (просвердлите невелике заглиблення) верхнього отвору, щоб головка увійшла в деталь урівень.
5
Капните в маленький отвір трохи клею. При загвинчування клей гратиме роль мастила і допоможе звернути шуруп без зусиль. При застиганні він надійно закріпить шуруп.Возьміте викрутку, складіть скріплюються деталі так, щоб отвори співпали, а раззенковать частина знаходилася зверху. Закрутіть шуруп в отвори.
Зверніть увагу
Шурупи розрізняються по діаметру стержня, виду головок, виду шлиц і типу різьблення і наконечніка.Діаметр шурупів вибирають під конкретне отвір. Головка шурупів буває потайний, напівкруглої, циліндричної, шестигранною та ін. Використання тих чи інших шурупів диктується матеріалом, який необхідно закріпити, і метою кріплення. Важливу роль відіграє і естетичний вигляд кріплення. Види шлиц на голівці також бувають різними: прямі, хрестоподібні, зірочки, прямокутні і т.д. Під кожні шліци передбачається спеціальна викрутка.