Як паяти поліпропілен. чи варто самому зварювати поліпропілен.

Роблячи ремонт у ванній кімнаті, ви можете зіткнутися з необхідністю заміни старих і зношених водопровідних труб на нові. Краще всього використовувати в цьому випадку поліпропіленові труби - вони міцні, дешеві, їх не бере корозія. За умови якісної пайки такий водопровід служитиме вам довгі роки.
Вам знадобиться
  • апарат для пайки поліпропілену.
Інструкція
1
Підберіть поліпропіленові труби потрібного діаметра. Вибирайте розмір, відповідний діаметру старих труб, щоб виключити проблеми із з'єднанням.
2
Підготуйте інструмент для пайки. Вам знадобиться взяти в оренду або придбати спеціальний апарат для пайки поліпропілену. Такий апарат (паяльник) потрібно для нагріву з'єднуються кінців труб. Як правило, цей пристрій має три роз'єми для труб різного діаметру.
3
Перед початком пайки ознайомтеся з інструкцією із застосування. Інструкція містить докладні відповіді на питання про технології пайки і способах з'єднання труб. В комплект паяльника може входити спеціальний різак для різання поліпропіленових труб, він також знадобиться для монтажу.
4
Ознайомтеся з технологією пайки. Вона полягає в тому, що підлягають з'єднанню елементи вставляються в роз'єми паяльника. Після розігріву з'єднуються частини необхідно з'єднати і якийсь час потримати в такому стані.
5
Перед монтажем водопровідних труб складіть детальну схему з'єднання. Позначте місця знаходження кранів, трійників, поворотних куточків.
6
Після цього приступайте до збірки частин системи. Встановіть інструмент для пайки на ніжки, щоб спаюється деталі розташовувалися горизонтально. З цією роботою цілком може впоратися одна людина.
7
При виконанні вертикальної пайки поліпропіленових труб знадобиться помічник. Зніміть з паяльника ніжки. Прикладіть трубу до місця з'єднання. Помічник повинен рівно тримати трубу, в той час як ви працюєте паяльником.
8
Після того як ви спаяли окремі ланки, за допомогою напарника з'єднайте труби в цілісну систему. Завдання помічника - притримувати сполучаються елементи трубопроводу в необхідному положенні. Всі операції по пайку труб досить прості, але вимагають певної вправності і досвіду. Якщо ви новачок в цій справі, намагайтеся виконувати роботи без поспіху, акуратно і дотримуючись заходів безпеки при поводженні з обладнанням.
В даний час поліпропіленові трубопроводи активно використовують при монтажі та реконструкції систем опалення та водопостачання. З їх допомогою можна вирішити питання прокладки інженерних мереж і комунікацій достатньо швидко і відносно просто.

Зварювання поліпропіленових труб своїми руками

Для зварювання поліпропіленових труб необхідні безпосередньо труби певного діаметру, фітинги. Перед прокладкою комунікаційних систем варто ретельно підготуватися, скласти план дій і закупити все необхідне для якісного монтажу. Для кріплення труб на стінах використовуйте спеціальні кріплення і пластикові кронштейни. Домогтися потрібної конфігурації при прокладці інженерних мереж не так складно, використовуючи відповідні вигини. Поліпропілен володіє високим ступенем пластичності. Всі труби попередньо приміряйте, зробіть відповідні мітки, враховуючи настановні боку фітингів і кранів. Зварювання або пайка поліпропіленових труб вимагає максимальної зосередженості, чіткості виконання всіх дій і акуратності. Пам'ятайте, виправити помилки буде неможливо. Після спайки поліпропілен набуває високий ступінь міцності, і щось змінити в з'єднаннях не вийде.
При виборі кваліфікованої бригади фахівців для зварювання поліпропіленових труб відразу укладайте договір і узгодьте всі умови проведення робіт.
Ножиці для різання повинні бути гострими. Спочатку відрізуйте необхідну довжину труби, потім проводите спайку, розігрів апарат для спайки до максимальної температури. Акуратно вставляйте у відповідні діаметру насадки трубу і фітінг. Через кілька секунд все рівно з'єднуйте, утримуючи в положення з'єднання зварні елементи протягом 1-2 хвилин. Міцність і довговічність при такому способі зварювання поліпропіленових труб вам гарантірована.Учітивайте, що глибина плавлення повинна бути близько 2 мм. Слідкуйте за чистотою насадок зварювального апарату. Після кожного з'єднання обов'язково прочищати всі використані насадки. Вся зварювання поліпропіленових труб повинна бути виконана так, щоб з зовнішньої і внутрішньої сторони не утворювалося великих напливів. Цього можна домогтися дослідним шляхом, провівши попередню зварювання невеликих ділянок інженерних магістралей. Метал при зварюванні поліпропіленових труб не використовується.

Вартість послуг зі зварювання поліпропіленових труб в Москві

Багато довіряють роботу зі зварювання поліпропіленових труб професіоналам. В даний час в Москві можна найняти кваліфіковану бригаду зварювальників за досить помірними цінами. Виїзд бригади здійснюється на будинок за домовленістю.
Перед купівлею поліпропіленових труб для монтажу інженерних систем порадьтеся з професіоналами з приводу того, який діаметр труб підійде для монтажу системи опалення або трубопроводу.
Все умови роботи і способу оплати обговорюються заздалегідь. Довіряючи монтаж поліпропіленових труб фахівцям, вам не потрібно піклуватися про закупівлю необхідних інструментів і вникати в процес самої зварювання.