Як закрити тріщину на будинку. Як закрити тріщину в цегляній кладці.

Власники дач та індивідуальних будинків іноді стикаються з проблемою - як закрити тріщину в цегляній стіні. Справа в тому, що в разі прибудови до будинку додаткової конструкції на окремому фундаменті може статися деформація стіни і зміщення її відносно будинку. Чи можна самостійно впоратися з такою неприємністю?
Інструкція
1
Перш ніж планувати прибудову до будинку, необхідно спланувати роботи таким чином, щоб обидві будівельні конструкції мали однакове заглиблення фундаменту, а найкраще будувати так, щоб фундамент був загальним. Інакше з часом неодмінно станеться освіту тріщин у цегляній кладці.
2
Якщо ж цегляна стіна виявилася все ж схильна до деформації, для початку об'єктивно оціните ступінь пошкодження. Відмовтеся від бажання закрити тріщину цементним розчином, цей захід буде неефективною і тимчасовою.
3
Якщо тріщина на стіні носить локальний характер і невелика за розміром, проведіть заміну пошкодженої ділянки, не вдаючись до демонтажу всієї стіни. Не буде потрібно розбирати цеглу, якщо тріщини утворились тільки під опорами перекриттів споруди. Замініть частину кладки під опорами, підвівши попередньо під перекриття тимчасові кріплення.
4
Якщо є незначні руйнують тріщини, які з'явилися після усадки будівлі, з зовнішньої і внутрішньої сторони стіни встановіть металеві накладки, скріпивши їх між собою болтами.
5
Якщо в результаті деформації конструкції будівлі пошкоджена опора, підсильте її цегляною кладкою, закладаючи в кожен 4-ий шов сталеву арматуру діаметром не менше 3 мм. Посилити опору можна також сталевими куточками, зв'язавши їх смугами стали, після чого облицюйте місце ремонту бетоном. В деяких випадках доцільно повністю замінити опору, для чого буде потрібно попередньо зміцнити всі конструкції, що передають навантаження на опору, спеціальними стійками.
6
Якщо тріщини об'єдналися між собою і з вертикальними швами, що призвело до розшарування цегляної кладки, розберіть кладку і прокладете необхідний фундамент. Після прокладки фундаменту на достатній глибині викладіть стіну заново.
Тріщина в будинку не тільки серйозно псує його зовнішній вигляд, але і знижує міцність, а іноді призводить будинок до аварійного стану. Крізь подібне пошкодження проникає вода і знижується рівень теплоізоляції. При першій же появі тріщин їх необхідно негайно усувати.
Інструкція
1
Метод усунення тріщин вибирається відповідно до причинами їх виникнення, а також ступенем ураження будівлі. Тріщини виникають в результаті опади окремих ділянок стін. Через різної сжимаемости грунту або зведених додаткових надбудов відбувається переміщення конструкцій, і зміщуються навантаження на стіну. Приступайте до закладенню таких тріщин тільки після усунення причин опади стін і зміцнення самих конструкцій. Спочатку закрийте їх цементним розчином, а після встановіть напружувані тяжі, які перешкоджатимуть розтягуванню. Виконуються вони з арматурного дроту різного перетину. Зміцнюйте ними ті ділянки стін, які пошкоджені. Кінці тяж закріпіть за допомогою болтів, для чого попередньо проробіть різьбу на кінцях дроту.
2
Тріщини можуть також виникати в будівлі, яка довго не опалювалося. При промерзанні, а потім відтаванні грунту відбувається нерівномірний промерзання стін, що і викликає їх зміщення. Такі тріщини з'являються часто між внутрішніми і зовнішніми стінами, а це призводить до нестійкості будови. Тому, щоб зменшити пучение грунту, необхідно його утеплити. Для цього ще в процесі проекту закладайте обов'язково під будівлею підвальне приміщення. А якщо все ж тріщини виникли, глибоко закрийте їх цементним розчином і встановіть кріплення внутрішніх і зовнішніх стін.
3
Тріщини з'являються від дії сонця і різких перепадів температури. Зазвичай вони виникають на сходових отворах і на верхніх поверхах. Щоб не допустити сильного пошкодження будівлі, усуньте тріщини за допомогою куточків на шпильках, сталевих обойм, бандажів або за допомогою ін'єкції цементного розчину. Якщо тріщини незначні і не є небезпечними, а лише порушують естетичний вигляд будівлі, тоді усунете їх, застосувавши декоративну обробку стін.
4
Іноді тріщини можуть з'являтися при висиханні бетону. Вони утворюються на фасаді або штукатурці будівлі. Для їх усунення натягніть капронову сітку або зробіть розшивку і затірку.
Зверніть увагу
Якого б плану не з'явилися тріщини на стіні вашого будинку, негайно зашпаровуйте їх, інакше з часом вони призведуть до руйнування будівлі.