Як зробити скло.

Виготовити якісне скло в домашніх умовах - досить складна задача. Для цього потрібне спеціальне устаткування і точне слідування технологічному процесу. А от зробити своїми руками звичайне віконне скло матовим цілком під силу домашньому умільцю. Використовуючи таке матове скло, ви можете обійтися без збирають пил фіранок.
Вам знадобиться
  • Рідке скло, дистильована вода, зубний порошок, сірчанокислий барій, кремнієва кислота; паста GlassMat
Інструкція
1
Визначте найбільш підходящий для вас спосіб виготовлення матового скла. Це може бути нанесення на скло складів на основі силікатного канцелярського клею (рідкого скла), травлення за допомогою плавикової кислоти або використання спеціальної пасти GlassMat. Враховуйте при цьому, що надання склу матової фактури складами і барвниками зажадає ідеального нанесення складу на скло. В іншому випадку будуть видні дефекти фарби.
2
Приготуйте склад на основі рідкого скла. Для цього злегка розбавте його дистильованою водою, додавши в розчин трохи зубного порошку. Добре перемішайте компоненти, щоб домогтися однорідної складу суміші.
3
Другий варіант складу припускає додавання в 10 частин рідкого скла 15 частин води. У вийшов розчин всипте 8 частин сірчанокислого барію і 1 частина кремнекислоти. Для отримання кремнекислоти підлити до рідкому склу соляну або сірчану кислоту, а потім відокремте осад, промийте його водою, просушіть і розітріть до порошкоподібного стану.
4
Незалежно від виду приготованого розчину, застосовують той і інший склад однаково. Для початку вимийте скло щіткою з милом, сполосніть його чистою водою і висушіть. Потім обережно валиком нанесіть на скло склад. Після висихання складу скло промийте водою.
5
При бажанні можна покрити скло підфарбованим складом, використовуючи розчинні у воді барвники (сажу, сурик, охру, ультрамарин). Для підбору колірного відтінку проведіть пробне фарбування скла.
6
При використанні для виготовлення матового скла пасти GlassMat спочатку приклейте на скло спеціальну оракальную плівку, на якій можете вирізати трафарет бажаного малюнка. Край скла заклейте скотчем, щоб в непотрібних місцях на скло не потрапила паста.
7
Тепер нанесіть на скло пасту шаром приблизно 2-3 мм і витримайте протягом декількох хвилин. Після закінчення процедури промийте скло водою. Через 7-8 хвилин зберіть пасту в окрему невелику ємність (баночку), оскільки цей матеріал можна використовувати неодноразово.
З таким матеріалом, як скло, ми стикаємося в повсякденному житті досить часто. Склом називають крихкий і прозорий матеріал, що виготовляється з рідких розплавів різних мінеральних речовин. На сьогоднішній день на багатьох фабриках і заводах виробляють скло, яке застосовується в будівництві, при виготовленні посуду, декоративних виробів, для виготовлення ліхтарів або перегородок.

Існує безліч різних видів скла - вони відрізняються один від одного цілим рядом показників: починаючи від вартості і закінчуючи зовнішнім виглядом. Найбільш поширеними видами скла є: віконне скло, армоване скло, вітринне скло, візерунчасте скло і профільне скло. Для отримання будь-якого з перерахованих вище видів скла спочатку виготовляють скло листового типу.

  1. Для того щоб отримати готове скло, для початку необхідно його зварити. Сировиною для майбутнього скла служать переохолоджені рідкі мінеральні розплави сульфату натрію, кремнезему і інших елементів. Для того щоб домогтися підвищення будь-яких окремих характеристик скла, в сировину для його виготовлення додають окис алюмінію (для підвищення хімічної стійкості і міцності), окис хрому (для додання певного відтінку) і т.д.
  2. Технологія виробництва скла не відрізняється особливою складністю - зазвичай на виробничих підприємствах роблять скло в спеціальних скловарних печах, температура в яких може підвищуватися до 1500 градусів за Цельсієм. Загартоване в такій печі, скло згодом характеризується вкрай високою міцністю при стисканні (від 600 до 1200 МПа). Але при цьому готове скло залишається досить крихким матеріалом - його міцність при ударі є вкрай низькою, тому розбити звичайне (неармовані) скло можна навіть ударом руки.
  3. В скловарної печі утворюється розплавлена стекломасса, яка і використовується в якості сировини для виготовлення різних скляних виробів і листового скла. Після охолодження стекломасса твердне, тому приймає задану їй заздалегідь форму. Наприклад, звичайне віконне скло отримують завдяки використанню машин вертикального витягування - вони надають стекломассе форму плоского листа, товщина якого коливається від двох до шести міліметрів, а лінійні розміри можуть варіюватися від 250 * 250 до 2000 * 2200мм. А за допомогою машин горизонтального прокату роблять скло підвищеної міцності - армоване. Міцність досягається завдяки запрессовивании металевої сітки розплавлену скломасу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NSshkKH_7Jw