Як побудувати індивідуальний житловий будинок.

Перш ніж почати будівництво індивідуального житлового будинку , слід вибрати ділянку для майбутнього будівництва з хорошими під'їзними шляхами і можливістю підключення комунікацій. Після цього потрібно отримати дозвіл на будівництво, а вже потім приступати до планування та споруді.
Інструкція
1
Складіть проект майбутнього будинку. Якщо ви вважаєте, що підготувати проектну документацію вам не по силам, зверніться до відповідних фахівців. Від якості проектування багато в чому буде залежати зручність проживання в майбутньому житло, тому поставтеся до цього підготовчого етапу з усією відповідальністю.
2
Виберіть матеріал для споруди. Добротний індивідуальний будинок може бути побудований, наприклад, з газосилікатних блоків. Крім таких блоків для будівлі потрібно спорудити збірно-монолітний фундамент, залізобетонне монолітне перекриття, дах з шиферу, пластикові склопакети.
3
Відповідно до складеного проектом, виготовте збірно-плитний фундамент по межах будинку. Фундамент виконується у вигляді суцільної бетонної плити, на яку потім будуть встановлюватися збірні фундаментні блоки.
4
Насамперед виберіть шар землі на проектну глибину. На отримане підставу насипте щебінку і щільно укоченого катком. Потім робиться цементно-піщана стяжка висотою 4 см. На підготовленій поверхні розкладіть вологозахисну плівку з виносом по периметру на 200 см (для бічної ізоляції фундаменту).
5
Для оберігання гідроізоляційного матеріалу від проколів при подальшому армуванні укладіть другий шар з цементного розчину. За кордонів цього шару встановіть опалубку по товщині фундаменту. Фундаментну плиту підсильте сітками з арматурних прутів.
6
Фундаментні блоки викладіть щодо розбивочних осей, поєднуючи осьові ризики по теодоліти. Лінійні блоки встановлюють після звірки крайніх блоків за рівнем і горизонту.
7
Стінові блоки укладіть і скріпіть за допомогою монтажного клею для газосилікату. При товщині блоків в 40 см для будівництва будинку в середній смузі Росії досить одношарової стіни. При необхідності підгонки стінових блоків з газобетону їх можна свердлити, стругати, фрезерувати і навіть пиляти ручною пилкою прямо на місці установки.
8
Зовнішня обробка стін повинна допускати вільний висновок парів вологи з дому в атмосферу. З цієї причини такі стіни не рекомендується облицьовувати цементно-піщаної штукатуркою і фарбувати газонепроникним фарбами.
9
Викладені з газосилікатних блоків стіни оштукатурьте спеціально підібраною для цього матеріалу штукатуркою. Штукатурні склади повинні бути морозостійкими, володіти високою паропроникністю і зниженим водопоглинанням. Оштукатурювання проводите після закінчення півроку після зведення стін, при цьому бажано, щоб це був теплий сезон. Подальше фарбування штукатурки можливо з використанням складів на водній основі.
10
Завершальним етапом основного будівництва, предваряющим обробку, буде зведення даху. Дах будинку зробіть з азбестоцементного шиферу, який поєднує в собі дешевизну і міцність, володіючи, до того ж, гідрозахисним властивостями і пожаробезопасностью. Шиферні листи прибивайте до конструкцій обрешітки покрівельними цвяхами з бітумно-картонними шайбами. Внутрішні перегини і коник виконайте з оцинкованого листового заліза. Зібрану покрівлю пофарбуйте водоемульсійні барвником, призначеним для даного виду матеріалу.