Як завести абонентський ящик. Договір на абонентську скриньку.

Якщо поштова ящик у вашому будинку зламаний або ненадійний, а отримувати кореспонденцію вам потрібно регулярно, ви можете завести абонентський поштову скриньку. Такий ящик являє собою окрему клітинку, розташовану у відділенні зв'язку і закривається на ключ. Обзавівшись абонентською скринькою, ви можете отримувати на його адресу кореспонденцію, не побоюючись за її збереження.
Вам знадобиться
  • Паспорт, договір на обслуговування, грошові кошти на оплату послуги
Інструкція
1
Перш ніж завести абонентський поштову скриньку, виберіть зручний для себе відділення зв'язку. У деяких випадках краще, щоб ящик розташовувався у відділенні зв'язку, найближчому до вашого будинку. А іноді вигідніше використовувати поштове відділення, розташоване біля місця вашої роботи. Вибір за вами, оскільки при відкритті абонентської скриньки реєстрація вашого місця проживання не має значення.
2
Прийдіть у вбрання відділення зв'язку та зверніться в абонентський відділ з проханням видати вам документи, необхідні для оформлення послуги. При наявності вільних комірок співробітник поштового відділення надасть вам бланк заяви та договір, який вам належить заповнити у двох примірниках.
3
Особливу увагу приділіть договором на послуги з абонування осередки. У ньому вкажіть свої прізвище, ім'я, по батькові, номер паспорта, дату і місце його видачі. Впишіть у відповідному рядку номер комірки, який вам вкаже співробітник поштового відділення.
4
У відповідному розділі договору проставте суму передоплати. Сума буде залежати від терміну, на який ви укладаєте договір, але не може бути менше трьох місяців. Місяць обслуговування ящика для фізичної особи коштує від 70 рублів (сума може відрізнятися від зазначеної, все залежить від конкретних умов).
5
Вкажіть в договорі свої реквізити, включаючи поштову адресу та номер контактного телефону. Реквізити підприємства зв'язку зазвичай завчасно вказуються в тексті договору. Номер договору не ставте, його пропишуть співробітники пошти після підписання документа начальником поштамту.
6
Внесіть в касу поштового відділення суму передоплати і пред'явіть чек в абонентський відділ. В обмін ви отримуєте ключ від комірки. Попросіть поштового працівника у вашій присутності перевірити справність ящика і замикаючого пристрою. Підписаний другою стороною свій екземпляр договору ви через кілька днів отримаєте у своєму новому абонентському ящику.
7
Запишіть індекс відділення зв'язку і номер вашого абонентської скриньки. Тепер ви можете використовувати цю адресу для переписки. Не забудьте завчасно продовжувати дію договору, вносячи абонентську плату.
Абонентський ящик - осередок для кореспонденції в поштовому відділенні, яка закривається на ключ. Вона реєструється на певну людину або на адресу, і всі листи, газети і журнали, для яких в адресі зазначено «а/я» і номер цього ящика, очікують адресата у відділенні.
Вам знадобиться
  • паспорт, відділення поштового зв'язку. сума грошей для оплати послуги
Інструкція
1
Оберіть місце. Щоб відкрити абонентський ящик, потрібно прийти в поштове відділення, яке вам найбільш зручно. Не обов'язково йти у відділення, яке має бути вашим згідно прописку або за місцем проживання, можна вибрати будь-яке інше.
2
На пошті попросіть заяву на абонентський поштову скриньку. Якщо є вільні комірки, вам видадуть всі бланки, які потрібно буде заповнити. З собою візьміть паспорт, так як абонентський ящик оформляється людиною, чиї паспортні дані вказуються в договорі. Номер договору - це номер комірки абонентської скриньки, яку вам виділять. Якщо щодо заповнення договору у вас виникають питання, зверніться до оператора пошти - він проконсультує вас.
3
Заповнений договір потрібно оплатити тут же. Через кілька днів вам в ящик покладуть завірений договір з розписом начальника відділення, а також ви отримаєте ключі від ящика - тепер він ваш. Плата за абонентську скриньку стягується зазвичай відразу за великий проміжок часу. Можна оплатити послугу вперед на термін аж до 3 років, мінімальний термін - півроку. Сума невелика. Вона час від часу змінюється, точну суму вам скажуть в поштовому відділенні.
4
Запам'ятайте час роботи вашого поштового відділення. Незручність з абонентською скринькою є лише одне - перевірити ящик ви можете тільки тоді, коли працює пошта.
5
Можна не заводити абонентський ящик, а оформити послугу, за якою вся кореспонденція буде не вирушати вам за адресою, а чекати вас на пошті. Так ви, пред'явивши паспорт, зможете отримати всі листи й газети. Вартість послуги невелика. Діє такий договір 2 місяці, потім його потрібно переоформляти.
6
Якщо ви збираєтеся завести абонентський ящик, тому що у вас у під'їзді поштову скриньку зламаний, то ви можете звернутися на пошту із заявою про ремонт або про його заміну. За невелику плату співробітник поштового відділення прийде і виправить неполадки з вашим поштовою скринькою в під'їзді.