Як осушити болото. на ділянці болотиста місцевість чим краще засипати підкажіть.

Ви стали щасливим власником земельної ділянки і вже передчуваєте, які зміни зможете на ньому виробити, які рослини посадити, і який будиночок побудувати. І раптом при найближчому розгляді виявляється, що під будівництво вам дістався заболочений ділянку. Приводів для радості, звичайно, мало. Чи можна осушити утворилося на вашій території болото , і яким чином це краще зробити?
Інструкція
1
Відмовтеся від спокуси використовувати самий простий, дешевий, але в той же час і неправильний спосіб, а саме - засипати болото піском або іншим видом грунту. Болото являє собою дуже стійку ландшафтну систему, впоратися з якою таким прямолінійним способом вам остаточно не вдасться.
2
Продумайте і здійсните на заболоченій місцевості пристрій дренажної системи. Найбільш поширені види дренажів - пластові і щілинні. Не виключено, що для ефективного осушення болота вам знадобиться вдатися до консультації та практичної допомоги фахівців. Зрештою дренаж заболоченого ділянки вийде дешевше, ніж марна і безглузда трудомістка робота по засипці і вичерпування води.
3
У самому простому випадку для стоку болотної води в різних зонах заболоченого ділянки викопайте замкнуту систему траншей, що мають нахил в одну сторону. Дно траншів засипте щебенем, а потім покладіть в них дренажні труби з отворами для збору води.
4
Якщо ви все ж не в змозі знищити болото, випробуйте проміжне, компромісне рішення. Часто такі рішення, спрямовані на пошук «золотої середини», є самими мудрими. Два прийнятних і найбільш простих варіанти - викопати ставок і посадити дерева.
5
Облаштуйте на заболоченому ділянці декоративна водойма. Відповідно до законів фізики у водоймі буде збиратися вся болотна волога, поступово випаровуючись. Не кожному відомо, що маєток французьких королів у Версалі розташоване в спочатку заболоченій місцевості. З метою виправлення такого природного дефекту в свій час був виритий Хрестовий канал.
6
Розгляньте можливість посадки на заболоченому ділянці дерев. Такі породи як верба або береза вельми активно випаровують вологу через листя. Якщо ви звернете увагу на берези, які ростуть в болотистій місцевості, ви побачите, що навколо цього дерева практично завжди є суха ділянка землі. Посадивши березу на досить сухій ділянці, ви виявите, що під нею більше нічого не виросте, оскільки береза активно висмоктує з ґрунту воду.
Для осушення ділянки використовуються водовідвідні або дренажні системи. Самостійно осушити можна тільки поверхневі шари грунту, на яких накопичується рясне кількість вологи від танення снігу або опадів. Систему відведення грунтових вод можуть призвести тільки фахівці в даній області, так як для оптимального ефекту потрібні інженерні та геодезичні розрахунки.
Вам знадобиться
  • -лопата;
  • -щебінь або гравій;
  • -труби;
  • колодязь.
Інструкція
1
Для осушення ділянки за допомогою дренажної або водовідвідної системи потрібно скласти точний план в період рясних дощів або танення снігу. Накресліть схему, за якою ви будете проводити дренажні роботи. Відмітьте найбільш затоплювані місця.
2
У відповідності зі своїм планом прокопати дренажні канави з ухилом у бік колодязя або стічної канави. Глибину їх потрібно робити не менше 50 см. Ухил виконуйте з таким розрахунком, щоб скупчилася волога, не затримуючись, стікала в колодязь або канаву.
3
Дренажні канави можна облаштувати стічними трубами і закопати або залишити відкритими і зацементувати або відсипати щебенем. Найбільш зручним вважається варіант з прокладкою труб, але це досить дороге спорудження. Відкриті дрени можуть заростати травою і погано справлятися зі своїм завданням, їх доведеться постійно очищати від сміття та трави, а в період танення снігу прибирати утворився лід.
4
Якщо ви вирішили встановити дренажну систему з обладнаними трубами, то встановлюйте каналізаційні. Інші види труб із завданням відведення води не впораються.
5
В деяких випадках, якщо ділянка дуже сирий, то в суху погоду можна зняти весь родючий шар ґрунту, прибрати його в сторону. Низ відсипати щебенем або гравієм і знову засипати родючим шаром грунту. Тільки після виконаної роботи слід провести дренажні канави і обладнати їх зазначеним вище способом, тобто залишити відкритими або зробити закритими, з прокладкою труб. Це дуже ефективний метод осушення ділянки, але дуже трудомісткий, він вимагає великих матеріальних вкладень.
6
Якщо ваш ділянка сирої через близьке залягання ґрунтових вод, то, як вже зазначалося вище, запросіть спеціалістів для точного розрахунку глибинного дренажу. Самостійно з цим завданням впоратися вельми складно.