Як вивчити ноти.

При наявності дуже хорошого слуху людина може навчитися грати на музичних інструментах і без нот. Уміння підбирати на слух нескладні акорди може бути достатньо для того, щоб підібрати акомпанемент до пісні. Але для виконання більш складних музичних творів ноти , звичайно, необхідні. Краще вивчити їх відразу, щоб не доводилося щоразу вважати лінійки.
Вам знадобиться
  • -самоучітель гри на будь-якому музичному інструменті;
  • -нотная зошит;
  • -фортепіанная клавіатура.
Інструкція
1
Найзручніше освоювати ноти з допомогою фортепіанної клавіатури. Піаніно для цього купувати зовсім не обов'язково. При наявності комп'ютера дуже легко встановити віртуальну клавіатуру. Є й спеціальні програми, що встановлюють співвідношення написаної ноти і реального звуку.
2
Знайдіть зображення нотного стану. Воно може бути в нотного зошита, самовчителі гри на музичному інструменті або на екрані комп'ютера. Ви побачите, що лінійок у нотній строчці рівно п'ять. Проміжків між лінійками, відповідно, чотири.
3
Розгляньте ключ, який написаний на початку нотоносца. Ключі бувають різні, але найчастіше вживаються два: скрипковий, він же «ключ сіль», і басовий, який ще називається «ключем фа». Зверніть увагу, де знаходиться завиток скрипкового ключа. Він розташований на другій лінійці, і це означає, що на цьому місці пишеться нота соль першої октави.
4
Знайдіть звук сіль на клавіатурі. Для цього спочатку знайдіть групу з трьох чорних клавіш. Клавіша, яка знаходиться між лівою і середньої чорними клавішами, дає звук сіль.
5
Згадайте назви нот, які ви напевно знаєте. До-ре-мі-фа-соль-ля-сі-до. Нота «сіль знаходиться посередині. Поставте олівець на другу лінійку нотного стану або мишку на ту ж лінійку віртуального нотоносца. Знайдіть, де знаходиться попередня нота звукоряду. Вона буде розташовуватися між першою і другою лінійками. Знайдіть її на клавіатурі. Це буде сусідня з лівого боку біла клавіша. Таким же чином відрахуйте і всі інші ноти і звуки на клавіатурі. Нота «ми» пишеться на першій лінійці, нота "ре" - під першою, нота «до» - на першій додаткової. Зіставте ноти з відповідними клавішами.
6
Точно так само відрахуйте ноти вгору по нотоносца і клавіші, що знаходяться праворуч від тієї, що позначає звук сіль. «Ля» пишеться між другою і третьою лінійками, «сі» - на третій, до наступної октави - між третьою і четвертою. У другій октаві співвіднесіть ноти і клавіші самостійно.
7
Точно таким же чином прорахуйте ноти і клавіші в басовому ключі. Його завиток знаходиться на четвертій лінійці, і саме там пишеться нота, що позначає звук «фа» малої октави. Відповідно, і всі інші ноти знаходяться не там, де вони пишуться в скрипковому ключі.
8
Обов'язково зверніть увагу на те, що між деякими білими клавішами є чорна, а між іншими її немає. Відстань між двома сусідніми клавішами становить половину тону. Порахуйте, між якими саме білими клавішами інтервал становить 12 тони, а між якими - цілий тон. Це може виявитися важливим при переході на інший інструмент, де співвідношення між положенням клавіші і ноти на нотоносце не настільки наочно.
Зверніть увагу
На скрипковий ключ дуже схожий так званий старофранцузьку. Він дуже рідко вживається, але може попастися в старих нотах. Завиток у нього знаходиться на першій лінійці.