Як почати інвестувати.

Почати інвестувати можна в будь-якому віці, але краще задуматися про це ще в юності, щоб до похилих років забезпечити себе солідним грошовим запасом. Не маючи досвіду у фінансовій діяльності, слід зосередитися на консервативних способах вкладень.
Інструкція
1
Будь банк пропонує, як мінімум, один варіант депозитного вкладу. Як правило, чим надійніше банк, тим нижче у нього процентна ставка. Для відкриття необхідний паспорт і сума грошей, відповідна мінімально можливого розміру вкладу. З певною періодичністю банк нараховує відсоток, зафіксований в договорі. Щорічно накопичена сума збільшуватиметься і приносити все більший дохід. З часом, набравшись досвіду, можна переводити гроші з одного банку в інший, слідуючи найбільш вигідним відсотковим ставкам. Зазвичай найкращі пропозиції по вкладах розміщуються перед новим роком, коли банки намагаються залучити кошти, отримані клієнтами в якості щорічних бонусів, премій і тринадцятих зарплат.
2
Альтернативою банківським депозитом може служити, так званий, металевий рахунок (ОМС). Ви вносите грошові кошти, які «прив'язуються» до відповідної кількості обраного вами дорогоцінному металу (в основному, до золота, срібла, платини палладія) за його ринковою вартістю на день відкриття рахунку. При цьому банк не гарантує конкретного доходу (або невеликий відсоток у разі депозитного ОМС) на вкладені гроші, але сума безпосередньо залежить від ринкової ціни металу. Як правило, в довгостроковій перспективі клієнт, в будь-якому випадку, отримує прибуток. Рахунок можна закрити в будь-який час.
3
Все більшої популярності у населення набувають пайові інвестиційні фонди (ПІФи). Це форма колективного довірчого управління, коли кошти пайовиків об'єднуються керуючою компанією для подальшого інвестування в ті чи інші сектори ринку. В цьому випадку від вас не потрібні економічні знання. Ви вручає гроші в руки професіоналів, які, як і ви, зацікавлені в максимально високих результатах інвестицій. Для того щоб стати пайовиком, потрібно вибрати керуючу компанію, оформити і підписати заяву на покупку паїв і внести суму на відкритий для цієї мети рахунок. Далі вам залишиться тільки спостерігати за зміною вартості паю протягом року. Варто відзначити, що ПІФи є довгостроковим інвестиційним інструментом, т.к. показують відчутне зростання вкладень лише в тимчасовому інтервалі в 7-10 років. Однак погасити (продати) паї можна в будь-який момент, подавши відповідну заяву в свою управляючу компанію.