Як зшити кашкет.

Кашкет - це обов'язковий атрибут багатьох варіантів військової форми. Кашкети носять представники практично всіх родів військ. Тому, якщо ви вирішили зшити для своєї дитини костюм військового, моряка, міліціонера, вам не обійтися без кашкета. Для того, щоб зшити кашкет , вам більше знадобляться не здатності шити, а кмітливість, спритність рук, фантазія. Секретів для того, щоб зшити ідеальну кашкет багато, але всіх не знає ніхто. Саме тому вам доведеться шукати заміну тому чи іншого матеріалу, придумувати, з чого краще вийде та чи інша деталь.
Інструкція
1
Перед початком шиття зніміть всі необхідні мірки. Вам знадобляться: окружність голови, ширина козирка, а також діаметр денця.
2
Кашкет складатиметься з наступних деталей: основне овальне денце, 4 деталі стінки кашкета, околиші і козирок. Для вашого козирка ви можете вибрати тканину в колір самої кашкети або контрастну тканину. Для околиша приготуйте стрічку і ремінець, які ви пов'яжете поверх нього.
3
За знятим мірками і бажаним габаритам кашкети виконайте наступні деталі: овальне денце, підкладку і прокладку для нього, околиші, стінку верху і прокладки, а також козирок, нижній козирок і прокладку для козирка.
4
Тканина для шиття кашкети підбирайте НЕ сипучу, яка не надто сильно тягнеться або майже не тягнеться. Вона повинна бути досить щільною.
5
Для того, щоб обробити верх кашкета, стачайте деталі стінки верху, разутюжьте і подрежьте. Після цього настрочити в області переднього шва сутаж. Буде достатньо двох смужок у вигляді трикутника. Для трикутника потрібно заздалегідь намітити лінії.
6
Козирок з основної тканини складіть разом з подкозирьком лицьовими сторонами всередину. Стачайте, рівномірно пріпосадіть. Козирок повинен щільно обтягувати картонну прокладку, тому перед контрольним з'єднанням козирка з основною деталлю ще раз перевірте відсутність складочок.
7
Зігніть околиші безпосередньо всередину кашкети, з'єднайте все підкладкові шви, виверніть кашкет на лицьову сторону і вставте між картонним і основним околишем додаткову прокладку.
8
Обробіть налобник за допомогою спеціальної лапки на швейній машинці. Приготуйте ремінець. Його можна сплести або вирізати з лакованої шкіри. Підготуйте отвори для гудзиків, прикріпіть необхідні значки або емблеми.
9
Для додання вашої кашкеті закінченого вигляду, необхідно обробити її за допомогою спеціальної електроформи. Після того, як налобник кашкети випрямляється, перемістіть кашкет на дерев'яну форму, на якій ви можете випрасувати ті частини, які залишилися необробленими. І ваша кашкет готова.
В старовину шоломи захищали воїнів від ударів ворогів, сьогодні дітям і дорослим потрібно іноді рятуватися від суворих погодних умов. Взимку, холодними днями в утепленні потребують не тільки ноги і руки, а й голова. Шапка-шлем - дуже зручний головний убір, оскільки повністю закриває від холодного вітру потилицю, лоб, вуха і шию одночасно.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для шолома, це може бути фліс, щільний трикотаж, тканина, шкіра, замша. Зробіть завмер голови від брів до верхівки, обхват, визначте довжину вироби. Підготуйте викрійку на основі будьонівку з чотирьох або восьми клинів або скачайте: http://www.shelby.fi/kaava/403/403.php, http://www.ottobredesign.com/fi/kaavat/pdf/lohikaarmelakki_fi.pdf .
2
Першу модель зшийте з флісу, це дуже еластичний, теплий і недорогий матеріал, який не вимагає спеціальної обробки. Зробіть стьобаний варіант шапки-шолома. Накладіть викрійку на складену вдвічі тканину, врахуйте припуски на шви (близько сантиметра). При розкрої знайдіть пайова напрямок тканини: потягніть фліс в різні боки, в пайовому матеріал майже не розтягується. Навертає або нанесіть дрібному лінії простегивания (краще по діагоналі, ромбами).
3
Клинці верху шапки складіть лицьовою стороною всередину і стачайте. Припуски на шви відразу разутюжьте. Аналогічно прошийте інші шви. Вручну акуратно настьогайте за наміченим візерунку все виріб. Підверніть і обробіть краю, приміряйте.
4
Спробуйте зшити просту модель на основі жіночого капора. Зробіть викройку- «коробочку», де потилична і бічні частини будуть довшим, ширшим. Щоб забезпечити застібку на шиї, додайте дві прямокутні деталі. В одній прорежьте отвори для гудзиків, до іншої пришийте гудзики. Можете пошити такі шапки і дитині, і собі. Флисовая капор-манишка для мами і малюка замінить необхідність в шарфах і шапках.
5
Виготовити шапку-шолом можна з хутра та шкіри. На окремому аркуші намалюйте модель, позначте поєднання різних фактур матеріалу. Візьміть шматочки хутра, клапті шкіри накладіть їх на викрійку, закріпіть шпильками внахлест, змітайте по лінії розрізів одне полотно, потім обріжте зайві частини і приберіть булавки. Викроїте деталі, зшийте їх вручну. Прикрасьте верх шолома хутряним помпоном. Оригінальний і теплий головний убір готовий, шапка-шолом захистить вас від вітру і холоду.