Як усунути скрип підлоги.

Як би не були добре укладені статеві дошки, з часом вони починають скрипіти. Причин тому може бути багато: зміна вологості в приміщенні, перекіс будинку, використання при укладанні непросушених дощок і так далі. Чи потрібно говорити, наскільки неприємний скрип?
Інструкція
1
Якщо підлога почала скрипіти в новому будинку, значить, при укладанні використовували не просушені дошки. У міру всихання, між дошками з'явилися щілини, вони стали «ходити» в місцях кріплень, тертися один об одного. Звичайно, самий правильний вихід - це перебрати повністю підлогу. Однак, це практично капітальний ремонт, який коштує недешево. Є, звичайно, і інший вихід - постелити зверху фанерні листи. Вони й підлогу вирівняють, і щілини закриють, і втрати тепла припинять. Поверх фанерного статі можна постелити підлогове покриття і надовго забути про проблему. Але і цей спосіб не з дешевих.
2
Цю проблему можна вирішити інакше. Якщо лаги лежати часто і укладені на них мостини не прогинаються, то можна використовувати тонкі дерев'яні бруски. Просто забийте їх між мостини. Правда, метод цей досить трудомісткий - необхідно кожну реечку підганяти під розміри щілини. Але і ці забиті між щілинами рейки теж згодом розсохнуться.
3
Є більш ефективний спосіб. Для нього вам знадобляться клей ПВА столярний, плетена мотузка (синтетичний шнур), тирсу. Шнур необхідно просочити клеєм, за допомогою керна проштовхнути в щілину на глибину в половину товщини дощок. Далі потрібно змішати клей із тирсою, щоб вийшла маса густотою як у сметани. Цією шпаклівкою зашпаровують порожнину щілини над шнуром з невеликою гіркою. Коли шпаклівка трохи затвердіє, зайве знімають ножем. Через 2 доби підлогу можна фарбувати.
4
При великих проміжках між дошками, такий спосіб не піде. Потрібно скріплювати дошки один з одним. Для цього знадобляться дерев'яні шканти або шматки товстої сталевого дроту (діаметром 8-10 мм), досить довгі, дриль і довге свердло діаметром, як у шкантів. Дрилем в мостині потрібно просвердлити під кутом 45 градусів отвір так, щоб воно проходило і крізь сусідню дошку. У цей отвір забивають шкант, змащений клеєм ПВА. Якщо ж замість шкантів використовуєте дріт або цвяхи, свердлити все одно треба. Інакше ви ризикуєте розколоти статеві дошки. Через 20 см від цього отвору свердлять інше, але вже починають з сусідньої, просвердлюючи і першу дошку. Це отвір буде перпендикулярно щодо попереднього. Так скріплюють мостини на всьому їх протязі. Після того, як всі статеві дошки скріплені, необхідно повернутися до попереднього способу і закласти всі щілини шнуром і шпаклівкою з тирси.
5
Усунувши скрип в тих місцях, де ви постійно ходите, обов'язково залишайте вентиляційні отвори там, де стоять меблі або там, де ви не буваєте. Інакше простір під підлогою, яке ви герметично закриєте зверху, стане джерелом цвілі. Якщо ви не можете цього зробити, то зробіть отвори по кутах кімнати, прикривши їх красивою гратами.