Як заборонити видалення файлу.

У багатьох користувачів ПК є особливо важливі дані, які в жодному разі не можна втратити. Звичайно, можна зробити десяток копій особливо важливого файлу на самих різних носіях - від диска до ящика електронної пошти. Але є спосіб обійтися без додаткових програм і витрат. Розглянемо алгоритм дій в Windows 7.
Інструкція
1
Перевірте, що у вас є права адміністратора комп'ютера. Інакше ви не зможете запустити і налаштувати необхідні параметри доступу. Перевірити дуже просто: натисніть кнопку «Пуск», потім відкрийте «Панель управління». Запустіть подвійним клацанням меню «Облікові записи користувачів». Там будуть перераховані всі облікові записи, які є на комп'ютері, і нижче імені буде запис «Адміністратор» або «Обмежена обліковий запис».
2
Друге, що необхідно перевірити - це яка файлова система використовується. Наприклад, ваш файл знаходиться на диску D, тоді відкрийте "Мій комп'ютер» і клацніть правою кнопкою по значку диска D. Виберіть пункт меню «Властивості» - відразу ж відкриється вікно з інформацією про логічному диску. Знайдіть, що написано навпроти слів «Файлова система». Необхідно, щоб це була система NTFS - саме вона підтримує розділення прав доступу. Якщо система FAT32, то можна відформатувати логічний диск в системі NTFS. Тільки не забудьте важливий момент - форматування видаляє всі дані з диска.
3
Припустимо, у вас права адміністратора комп'ютера, і файлова система підходяща - NTFS. Знайдіть файл, який потрібно захистити від видалення. Клацніть правою кнопкою на значку файлу і виберіть меню «Властивості». З'явиться вікно з різними закладками, в яких знайдіть і виберіть закладку «Безпека».
4
У верхній половині ви побачите список груп користувачів, у яких є доступ до цього файлу. Щоб заборонити видалення файлу, поміняйте права користувачів. Права бувають різних типів, наприклад, «Повний доступ», «Зміна», «Читання», «Читання і зміна», «Особливі дозволи». Щоб ніхто, крім вас, не міг видалити конкретний файл, підійде доступ «читання» - тоді файл можна буде відкрити, але не можна буде видалити його, змінити, пошкодити (якщо це текст).
5
Для того щоб розмежувати права доступу до файлу, натисніть кнопку «Змінити». З'явиться майже таке ж вікно: у верхній частині перераховані користувачі, у нижній - категорії прав доступу. Але з однією відмінністю: навпроти прав будуть два стовпці - «Заборонити» і «Дозволити» - з можливістю проставити галочки навпроти кожного рядка.
6
Щоб заборонити видалення файлу, натисніть на кнопку «Додатково», а потім - «Змінити дозволи». Відкриється нове вікно, в якому зніміть галочку з пункту «Успадковувати дозволу». З'явиться вікно з попередженням про зняття успадкованих дозволів. Виберіть у цьому вікні кнопку «Видалити» і підтвердіть натисканням кнопки «Застосувати». Після цього повторіть пункти 3, 4 і 5, проставте заборону на повний доступ і натисніть «Застосувати».
Зверніть увагу
Інший користувач з правами адміністратора може обійти ці ограніченія.Еслі вам потрібно переформатувати диск в іншу файлову систему, спочатку збережіть всі важливі для вас дані на іншому носії. Після форматування ви зможете знову записати їх на вихідний диск.
При об'єднанні декількох комп'ютерів в мережу для здійснення доступу до деяких тек необхідно внести відповідні зміни в налаштування цих директорій. Загальний доступ до папок і файлів дозволяє виконувати будь-які дії, які можуть призвести до небажаних наслідків, наприклад, до видалення потрібних файлів. Для блокування файлів потрібно зробити заборону на їх видалення , причому опція редагування файлів повинна залишитися активною.
Вам знадобиться
  • Редагування налаштувань загального доступу.
Інструкція
1
Щоб створити папку загального доступу, виберіть необхідну папку в провіднику, натисніть правою кнопкою миші на ній, в контекстному меню виберіть пункт «Загальний доступ і безпека». У вікні, поставте відмітку напроти пункту «Відкрити спільний доступ до цієї папки», потім відзначте пункт «Дозволити зміну файлів по мережі». Після натискання на кнопку «Застосувати» на екрані з'явиться вікно, в якому буде відображений процес зміни атрибута файлів, які містяться у вибраній папці.
2
Створили загальний доступ до папки, тепер стало можливим редагувати будь-який файл обраної папки. Для заборони видалення файлу з папки загального доступу необхідно натиснути правою кнопкою миші на папці, виберіть з контекстного меню пункт «Властивості». У вікні, перейдіть до вкладки «Безпека». Виберіть ім'я користувача, під яким ви зайшли в систему, натисніть кнопку «Додатково».
3
У вікні, на вкладці «Дозволи», натисніть кнопку «Змінити». У новому вікні «Елемент дозволу для папки» поставте позначки навпроти пунктів «Видалення підпапок і файлів» і «Видалення». Потім натисніть кнопку «ОК».
4
На вкладці «Дозволи» натисніть кнопку «Застосувати». Перед вами з'явиться вікно з попередженням про зміну елементів заборони, натисніть кнопку «Так». Потім натисніть 2 рази кнопку «ОК».
5
Відкрийте папку загального доступу і спробуйте видалити будь-який файл. Після невеликого очікування з'явиться вікно, яке вам повідомить про помилку видалення файлу.