Як утеплити будинок пінопластом. Як закріплювати пінопласт для утеплення стін.

Одним з оптимальних методів дозволяють зберегти тепло в будинках, квартирах, а також забезпечити хорошу звукоізоляцію є утеплення зовнішніх будівель (фасадів) пінопластом з подальшою сучасною обробкою.
Вам знадобиться
  • Пінопласт
  • Клей спеціальний або плитковий
  • Дюбелі-парасолі під пінопласт
  • Алюмінієві малярні куточки
  • Армуюча малярська сітка
  • Фасадна грунтовка
  • Фінішна декоративна обробка (груд. штукатурка, фарба, плитка)
Інструкція
1
Насамперед необхідно вибрати пінопласт, або правильніше - пенополистерол. Він виробляється під різними марками: 15, 25, 35 і більше, де цифри позначають щільність кг \ м3. Для стін підходить найдешевший - 15 пінопласт, тоді як пінопласт з великою щільністю призначений для утеплення підлоги або інших поверхонь під навантаженням. Для кріплення пінопласту до стін знадобиться ще спеціальний клей. Якщо хочете заощадити, можна використовувати плитковий клей.
2
Готовий клей наносимо на стіну за допомогою зубчастого або звичайного шпателя. Пінопласт притискаємо до обробленої клеєм стіні і виставляємо його положення по рівню. Після висихання клею, в стіні прямо через пінопласт свердлимо дірки для установки дюбелів, з розрахунку 5 дюбелів на м2. (Дюбель для кріплення пінопласту виглядає, як розкриту парасольку з довгою ніжкою). Дюбель вставляємо в отвір, і в нього враспор забиваємо пластмасовий цвях (йде в комплекті з дюбелем). Виходить надійна подвійна фіксація на клеї й дюбелях.
3
Далі вирівнюємо і зміцнюємо кути за допомогою алюмінієвих малярних куточків. Кути промазуємо клеєм і в нього утапливаем алюмінієвий куточок. Потім всю поверхню пінопласту обклеюємо стеклосеткой. Клей наносимо так само, як на стіну, - шпателем і вдавлюємо в нього сітку. Після висихання армованого шару, поверхня знову вирівнюємо клеєм. Тепер пінопласт надійно захищений від механічних навантажень і атмосферних впливів. Просохлої пінопласт ґрунтується фасадним грунтом і знову сушиться. Поверхня готова до фінішної обробки.
Корисна порада
Сучасний фінішний шар може представляти собою: декоративну штукатурку з різними наповнювачами (мармуровою крихтою і т.п.), фасадну плитку, фарбу. Все залежить від вашого дизайнерського задуму.