Як зняти вимикач світла. Як розібрати вимикач світла.

Вимикачі світла є в кожній квартирі, в кожному будинку. У світі існує величезна кількість моделей вимикачів - від найпростіших механічних з однією клавішею, до багатоканальних сенсорних вимикачів. Як правило, вимикачі монтуються на стінах і знаходяться там весь строк своєї служби. Але іноді, перед заміною або перенесенням, потрібно зняти вимикач світла.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - плоска викрутка;
  • - можливо, тонкий ніж.
Інструкція
1
Обесточьте вимикач. Скористайтеся обладнанням, коммутирующим подачу електроенергії в ту частину освітлювальної мережі, до якої належить вимикач. Якщо вимикач знаходиться в квартирі, то, швидше за все, знеструмити його можна за допомогою відключення автоматів, розташованих в електричному щитку на сходовій площадці.
2
Переконайтеся, що вимикач дійсно знеструмлений. Переведіть всі його клавіші в положення "включено". Якщо світло не загориться, приступайте до демонтажу вимикача.
3
Визначте тип кріплення вимикача до стіни і метод фіксації його зовнішньої кришки. Огляньте вимикач на предмет того, чи є він настінним, або вбудованим в стіну, а також на предмет наявності гвинтів, що кріплять кришку.
4
Зніміть клавіші вимикача в разі потреби. Якщо при зовнішньому огляді не було виявлено гвинтів або шурупів, що кріплять кришку, потрібно демонтувати клавіші вимикача. Гвинти знаходяться під ними. Потягніть нижній край однієї з клавіш в напрямку від стіни. Якщо це не вдається зробити руками, можна обережно підчепити кромку клавіші тонким ножем. Вийміть клавішу з вимикача. Аналогічним чином видаліть всі клавіші.
5
Зніміть кришку вимикача. Отвинтите шурупи або гвинти, що кріплять її до каркаса приладу. Обережно потягніть кришку на себе.
6
Відокремте вимикач від стіни. Якщо вимикач зовнішній, виверніть шурупи, що кріплять підставу його корпуса. Якщо вимикач вбудований, то ослабте гвинти, що притискають кронштейни, які фіксують вимикач в втопленому в стіну склянці. Потягніть вимикач на себе.
7
Вимкніть вимикач від проводів електромережі. Відкрутіть гвинти, що фіксують дроти на клемах вимикача. Вийміть дроти. Тепер вимикач знято.
Зверніть увагу
Якщо після демонтажу вимикач не передбачається негайна установка іншого аналогічного пристрою на його місце, слід добре ізолювати вільні дроти освітлювальної мережі.