Як знімати захід.

Кадри, що зображують захід , завжди наповнені яскравим кольором і чіткістю. Однак неправильні настройки фотоапарата можуть привести до спотворення квітів, втрати різкості, а іноді на фото взагалі відбивається просто чорна пляма. Поставтеся уважно до налаштувань камери, тоді зйомки заходу принесуть не лише задоволення, а й результат.
Інструкція
1
Джерело світла в більшості випадків повинен бути в кадрі. В результаті знімок вийде контрастним, з різкими переходами кольорів. Виберіть з усього видимого пейзажу окремі риси, які хочете відобразити, зосередьтеся на них. Виставте експозицію по об'єкту зйомки. Наведіть камеру на потрібну ділянку і натисніть кнопку спуску наполовину. Переконайтеся, що виділяється потрібний вам фрагмент.
2
Оскільки джерело світла в кадрі, світлочутливість підвищувати не потрібно. Переважно мінімальне значення ISO (100 або 80, в залежності від моделі апарату). Висока ISO призведе до появи шуму і мерехтіння на кадрі. Для роздруківки знімка у великому форматі можна підвищити ISO до 200.
3
Діафрагму вибирайте в залежності від сюжету. За відсутності руху в кадрі виберіть максимальну різкість і достатню глибину різкості. Знижуйте тільки в тому випадку, якщо в кадрі є рух.
4
Витримка повинна бути мінімальною при зйомці з рук. Фотографуючи зі штатива, ви можете змінювати тривалість витримки, щоб створити необхідний ефект.
5
Уникайте сюжетів, які використовувалися до вас занадто часто: сонце в руці, доріжка на воді і подібні. Якщо ви використовуєте кліше, то зробіть його частиною загальної композиції, бажано - не головною. Фотографуйте силуети об'єктів, що стають чорними на тлі сонця: старі будинки, птахи, тварини, люди.
6
Ефектні кадри з хмарами різних форм, особливо якщо вони мають специфічний колір: золотистий, рожевий, червоний, синюватий. Напевно справлять враження на глядача і фотографії, на яких сонце заходить за хмару, а промені види по краях.
7
Спостерігайте за навколишнім світом і фотографуйте все, що бачите. З досвідом ви почнете впізнавати унікальні сюжети і красиві кадри.