Як наклеїти плитку.

Ви вирішили оновити інтер'єр ванною або кухні? Керамічна плитка незамінний матеріал в цих приміщеннях, і обробити стіни самостійно не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • Отрезовка для нанесення клею; хрестики для того, щоб зробити однаковими зазори між плитками і компенсувати різницю розмірів плиток різного калібру; гладилка для зазорів між плитками; губка для очистки залишків замазки; рівень для забезпечення правильного положення плитки; різець плиток.
Інструкція
1
Спочатку підготуйте поверхню. Очистіть її від залишків колишнього покриття і вирівняйте за допомогою рівня і штукатурки. Загрунтуйте поверхню, це поліпшить зчеплення.
2
Рівним краєм лопатки клеїть розчин поступово нанесіть (рівними шарами до 5 мм) на загрунтовану, суху і гладку основу. Зубчастих краєм нанести на неї борозенки. Починайте викладати плитку, визначивши чітко горизонталь або вертикаль, щоб загальна спрямованість полотна була рівною.
3
Обов'язково прокладайте пластикові хрестики. Не рекомендується клеїти плитки абсолютно без зазорів, тому що існують похибки габаритів плитки, тому ідеально приклеїти плитку один до одного не вдасться. Керамічні плитки набухають в результаті дії води - хрестики допоможуть уникнути появи тріщин чи інших дефектів.
4
Кладіть ряди один за іншим. Крайні ряди укладайте в останню чергу. Негайно видаляйте надлишки клею виступаючі в межплиточном просторі. Видаліть всі хрестики перед початком фінальної затирання швів. Уважно прочитайте інструкцію до клею. Затірку швів можна робити після повного його висихання.
5
Добре змочіть зазори вологою губкою перед тим, як заповнити їх замазкою. Глибоко і щільно втирайте замазку в зазори за допомогою дерев'яної лопатки або затірки. Вологою губкою промийте всю поверхню, після того як застигне замазка в зазорах. Повторіть процедуру після закінчення 10-15 хвилин. Через 24 години м'якою ганчіркою очистіть залишки замазки з плиток. Змочуйте зазори чистою водою протягом декількох днів після нанесення замазки. Істинний колір замазки встановлюється після її повного висихання (після закінчення приблизно 2-3 днів).
6
В зазорах близько ванни і раковини використовуйте силіконовий герметик, щоб від механічного руху і температурних коливань шви між плитками не розтріскується.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, щоб використовувані у вашій роботі силікон і замазка були одного сорту і кольору.