Як визначити стан монети.

Цінність колекційних монет в чому визначається їх збереженням. Будь-які монети в процесі обігу схильні до зносу, і чим старше монета, тим більшою мірою знос впливає на її стан. Фахівці знають, що навіть невелике з увазі розходження в стані монет може вилитися в істотну різницю в їх ціні. Тому оцінка стану монет є важливим завданням.
Інструкція
1
Вивчіть стандарти оцінки стану монет, випущених в конкретній країні в різний час. Такі стандарти, як правило, досить добре деталізовані. Однак, незважаючи на стандартизацію оцінки думки кваліфікованих фахівців щодо стану тієї чи іншої монети можуть сильно відрізнятися.
2
Вивчіть діючі системи оцінки монет. В каталогах багатьох інтернет-магазинів наводиться так звана «міжнародна система» оцінки, яка є найбільш усталеною і поширеною.
3
Інша система, розроблена Вільямом Шелдоном, широко використовується в Північній Америці і є більш досконалою, завдяки семідесятібалльной шкалою оцінки. Система Шелдона дозволяє більш детально визначити стан монети і залишає менше місця для суб'єктивізму.
4
Третя система (російська) досить нечітка і носить умовний характер. У ній використовуються суб'єктивні оцінки: чудова, майже чудова, відмінна, майже відмінна і так далі. Початківцю колекціонерові корисно почати освоєння майстерності оцінки монет з міжнародної системи, а вже потім, у міру накопичення досвіду, переходити на шелдоновскую систему.
5
Оцінити монети, карбовані за поліпшеною технологією, ви зможете по дзеркальному блиску поверхні, а також гостро прокресленим деталям малюнка. Такі монети зазвичай призначені саме для колекціонування та відрізняється відмінною станом.
6
При оцінці стану монети по кожній із наведених систем звертайте увагу, перш за все, на її потертість. Чим менше потертість, тим краще стан екземпляра. Оцінка зносу поверхні монети починається з оцінки потертості найбільш вразливих точок лицьової сторони монет. Чим більше дрібних деталей містить монета, тим вона сохраннее. При цьому вам належить навчитися відрізняти потертість від дефекту чеканки.
7
Основна рекомендація для тих, хто вирішив розібратися в особливостях оцінки стану монет - практикуйте огляд монет та консультації з експертами. Чим більше монет пройде через ваші руки, тим точніше будуть ваші оцінки.