Як знайти силу тяги.

Силу тяги, яка призводить тіло в рух, ви знайдете, розрахувавши векторну суму всіх сил, діючих на тіло. При рівномірному русі по горизонтальній поверхні сила тяги компенсує сили опору руху. У разі якщо тіло рухається по похилій площині, йому доводиться долати ще й силу тяжкості - при розрахунках враховуйте це.
Вам знадобиться
  • динамометр, ваги, таблиця коефіцієнтів тертя, акселерометр.
Інструкція
1
Безпосереднє вимір сили тяги Покладіть тіло на поверхню, по якій ви будете його переміщати. Прикріпіть до нього динамометр і почніть рухати з постійною швидкістю, зніміть показання динамометра в ньютонах - це і буде значення сили тяги.
2
Вимірювання сили тяги, діючої на прямолінійно рухається телоВ тому випадку, якщо тіло рухається по горизонтальній ділянці шляху, дізнайтеся матеріали, з яких зроблено тіло і поверхню. У таблиці коефіцієнтів тертя для різних матеріалів, підберіть потрібну комбінацію і відповідний їй коефіцієнт. За допомогою терезів або будь-яким іншим способом виміряйте масу двигающегося тіла. Виміряйте прискорення, з яким рухається тіло акселерометром або розрахуйте його, якщо відомі швидкості на початку і кінці шляху і його довжина або час проходження. Для того щоб знайти силу тяги, помножте коефіцієнт тертя на 9,81 (прискорення вільного падіння), додайте до результату значення прискорення, а вийшло число помножте на масу тіла (F = m • (? • 9,81 + a)). Якщо тіло рухається рівномірно, прискорення дорівнюватиме нулю.
3
В тому випадку, якщо тіло рухається по похилій площині, виміряйте кут її нахилу. Щоб знайти силу тяги в разі, коли тіло піднімається по ній, помножите коефіцієнт тертя на 9,81 і косинус кута нахилу площини до горизонту, до цього числа додайте твір 9,81 на синус цього кута, до отриманого результату додайте прискорення. Отримане число помножте на масу тіла, яку потрібно виміряти заздалегідь F = m • (? • 9,81 • Cos (?) + 9,81 • Sin (?) + A). При вільному падінні тіла роль сили тяги виконує сила тяжіння. Для того щоб знайти її, потрібно масу тіла помножити на прискорення вільного падіння (9,81): F = m • 9,81.