Як замінити личинку дверного замка. заміна циліндра замка інструкція.

Якщо у вас зламався замок або ви просто перестали йому довіряти, якщо ви загубили ключі або вирішили утеплити двері - перед вами обов'язково постане проблема придбання та встановлення нового замку . У більшості випадків, немає ніякої необхідності міняти весь замок цілком - досить просто замінити його серцевину. Самостійна заміна личинки замка займе не більше 15 хвилин і не зажадає від вас спеціальних знань і навичок.
Вам знадобиться
  • - нова личинка,
  • - викрутка,
  • - рулетка.
Інструкція
1
Виміряйте товщину двері.Зафіксіруйте двері у відкритому положенні і за допомогою рулетки виміряйте її товщину. Якщо ваші двері утеплена, необхідно зробити вимір торця з урахуванням товщини утеплювача. Інакше личинка нового замка може виявитися занадто короткою і буде «утапливаться» в оббивку.
2
Вийміть личинку з двері.Викрутіте фіксуючий личинку болт з кромки дверей. Вставте ключ в замок, поверніть і зафіксуйте його в положенні «відкрито» (якщо ваші двері, з внутрішньої сторони, закривається на «вертушку», досить повернути «вертушку»). При цьому кулачок повинен повністю збігтися з профілем і не перешкоджати личинці. Натисніть пальцями на личинку замка із зовнішнього боку дверей і акуратно вийміть серцевину замка.
3
Проведіть завмер лічінкі.Ізмерьте її ширину, довжину і діаметр. Також варто звернути увагу на інформацію про виробника замку. Вона повинна бути вказана на серцевині.
4
Вставте личинку назад, поверніть ключ до положення «закрито», загорніть фіксуючий болт і вирушайте в магазин.
5
Повідомте продавцеві інформацію про розміри замку і фірмі-виробнику. При виборі відповідного варіанту варто звернути увагу на колір пропонованої вам личинки. Дуже бажано, щоб він збігався з кольором фурнітури вашої двері. Також необхідно визначитися з тим, який саме замок ви хочете поставити: той, який закривається ключем з двох сторін, або той, де на внутрішньої сторони дверей буде «вертушка».
6
Вийміть стару личинку з дверей ще раз, як описано в п.2
7
Вставте замість неї нову. Зафіксуйте ключ в положенні «закрито» і загорніть кріпильний гвинт в кромку дверей. Ваш новий замок готовий до роботи.
Корисна порада
Якщо у вашій двері встановлено кілька замків, процедура заміни личинки сильно спрощується. Вам достатньо витягти стару личинку і взяти її з собою в супермаркет, замкнувши двері на інші замки.
Необхідність заміни дверного замка може виникнути в разі втрати або поломки ключа або відмови самого замку. А якщо ви раптом втратили разом з ключами від квартири паспорт, міняти замки слід негайно, щоб не випробовувати долю.
Інструкція
1
Замки бувають різними, тому правила їх заміни можуть також відрізнятися. Зрозуміло, навісний замок поміняти найпростіше - потрібно просто купити новий. Складніша справа з накладними та врізними замками.
2
Для початку визначитеся, який тип замка вам знадобиться. Врізними замками обладнуються дерев'яні двері, а останнім часом такі замки монтуються і на двері металеві. В останньому випадку самостійно змонтувати замок вам навряд чи вдасться. Враховуйте, що врізання замку в дерев'яні двері істотно знижує міцність дверної конструкції.
3
Накладні замки використовуються набагато частіше, їх простіше поміняти. Втім, певні навички роботи з інструментом все ж будуть потрібні. Почніть заміну з замірів габаритів замку, який підійде до вашої двері.
4
При купівлі нового замка переконайтеся в його справності, перевірте наявність комплекту ключів. Більшість замків мають в комплекті кріпильні деталі. Якщо кріплення відсутня, придбайте необхідні кріпильні деталі, зрозуміло, з урахуванням розмірів вашої двері і особливостей замку.
5
Звільніть двері від старого замку. Приміряйте новий замок на колишнє місце. Враховуйте, що він може не підходити точно за місцем постановки колишнього замикаючого пристрою. Бажано при покупці нового замка мати при собі колишній, щоб підібрати виріб, максимально відповідне старому замку за габаритами, розмірами монтажних отворів та іншим параметрам.
6
Якщо знадобиться доведення двері в місці кріплення нового замку, запасіться стамескою і молотком. При виконанні деяких операцій може знадобитися дриль.
7
Новоустановлений замок перевірте на працездатність спочатку при відкритих дверях. При закриванні і відкриванні замка не повинні турбуватися надмірні зусилля. Якщо ключ повертається легко, це свідчить про правильному монтажі.
8
Потім перевірте, щоб двері з встановленим замком вільно відкривалися і закривалися. Якщо десь відбувається зачеплення, усуньте його.
9
Наостанок перевірте, як працює замок при закритих дверях. Якщо працездатність замку не викликає нарікань, привітайте себе з черговою перемогою на домашньому фронті.