Як організувати себе як особистість. Як зробити з себе особистість.

Цілісна особистість - стійкий вираз, що позначає гармонійної людини, яка вміє ставити цілі і знає, як їх досягати. Але людина, як алмаз, повинен пройти огранювання. А значить, щоб організувати себе, потрібно поставити мету, а потім подолати перешкоди на шляху до її реалізації.
Інструкція
1
Психологи вважають, що цільна особистість самостійна у вчинках. Вона бере на себе відповідальність за події: чи не приписує перемоги собі і не звинувачує в усіх бідах оточуючих. Ще вона володіє силою волі, здатна контролювати свою поведінку. Вирішив не пити - не п'є. Кинула їсти солодке вечорами - ні грама шоколаду після шести. А ще цільна особистість знає, що завтра все може бути інакше. Потрібно вміти змінюватися і пристосовуватися. Це називається адаптивністю. Хоча насправді цільна особистість - це ідеал, до якого кожна людина повинна прагнути, виробляючи в собі такі якості як самодисципліна, врівноваженість і конструктивний настрій.
2
Пошук особистої місії - це відправна точка, яка допоможе незрілої особистості відсікти непотрібне і придбати необхідні властивості. Якщо людина усвідомлює мету свого існування, його життя наповнене сенсом. Мета - це мрія, внутрішня глибока потреба в самореалізації, а не завдання, які нав'язує людині оточення. Наприклад, батьки хочуть, щоб їхня дитина була видатним художником, а він мріє паяти радіодеталі. Бос спить і бачить, як виліпити з перспективного менеджера свого зама, а той насправді мріє почати власний бізнес, але звичка виправдовувати чужі очікування його не відпускає. Важливо відокремлювати внутрішнє від зовнішнього і знайти в собі силу волі для майбутніх звершень.
3
Як тільки людина виходить із зони комфорту і вирішує діяти самостійно, він робить перший крок до того, щоб організувати себе як зрілу особистість. Виразна мета дисциплінує розум, загартовує силу волі і формує нові звички, коло знайомств, стиль роботи і спілкування. Цілі і завдання можуть бути довгостроковими і короткочасними, більш пріоритетними і менше. Але важливо пам'ятати, що гнучкість - одна їх найважливіших характеристик зрілої особистості. Іноді неможливо домогтися якоїсь мети: так складаються обставини. В цьому випадку незріла особистість до кінця життя страждає від неврозу, а організована і зріла каже: «Зате мені було цікаво!»